Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.07.2018 17:28
Batwoman. Zaczynają się prace nad serialem TV
530V

Batwoman. Zaczynają się prace nad serialem TV

O tym, że Batwoman wyląduje w Arrowverse pisaliśmy już w maju. Pora na pierwsze konkretne informacje na temat szykowanego serialu.

Arrowverse to seriale przygotowywane na podstawie przygód bohaterów z komiksów wydawnictwa DC Comics. W tym uniwersum można oglądać m.in. Arrowa, Flasha i Supergirl.

Solowy film z Jokerem potwierdzony!

Wiadomo już, że do tej ekipy dołączy w 2019 roku Batwoman. CW ogłosiło, że "kobieta nietoperz", czyli Kate Kane, będzie lesbijką, walczącą z pospolitymi przestępcami i o "sprawiedliwość społeczną" (cokolwiek to znaczy) na ulicach Gotham.

Scenariusz serialu przygotowuje Caroline Dries, odpowiedzialna wcześniej m.in. za "Pamiętniki wampirów", czyli serial, który dorobił się aż 8 sezonów i emitowany był od 2009 do 2017 roku. Caroline Dries odpowiedzialna jest także za produkcję Batwoman. W najbliższych tygodniach rozpocznie się casting na rolę głównej bohaterki nowej marki.

Batwoman została wykreowana w 1956 roku przez Edmonda Hamiltona. Dziewczyna-nietoperz pochodzi z bardzo bogatej rodziny, ale zamiast opływać w luksusy zdecydowała się walczyć w przestępczością w Gotham (przy okazji rozkochując w sobie Batmana).

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/batwoman-tv-series-works-at-cw-1127574

Tagi:

Nie przegap