Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2018 15:05
Steam zablokowane do 90 000 graczy. Valve nie toleruje oszustów
1605V

Steam zablokowane dla 90 000 graczy. Valve nie toleruje oszustów

Pracownicy Steam rozpoczęli w tym tygodniu krwawą wendettę. Gabe Newell wydał rozkaz wyeliminowania kolejnych oszustów z platformy i już 90 tysięcy graczy dosięgnął „ban hammer”.

Od wczoraj wśród graczy na Steam panuje panika. W jeden dzień firma zablokowała dostęp do platformy ponad 60 000 graczy, a w środę z sieciowymi serwerami w niektórych tytułach pożegnało się blisko 30 000 klientów. W rezultacie jesteśmy świadkami „największego w historii” czyszczenia Steam z oszustów. 

Valve blokuje nowe gry erotyczne na Steam. Firma wprowadza system

Valve oficjalnie nie komentuje i nie tłumaczy sytuacji, jednak wiele na to wskazuje że firma odnalazła dziurę w zabezpieczeniach, którą wykorzystywali gracze w przykładowo Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Ark: Survival Evolved czy też kolejnych odsłon Call of Duty.

Według nieoficjalnych informacji ze Steam w kolejnych dniach nadal będą usuwani oszuści, którzy nie przestrzegają regulaminu, a na pewno należy pamiętać, że Gabe Newell wyznaje zasadę „zero tolerancji” i firma nie usuwa VAC banów.

„Blokady VAC są trwałe, nie podlegają dyskusji, a Pomoc techniczna Steam nie może ich zdjąć.”

Zapytacie „czym jest VAC BAN”? To skrót od Valve Anti-Cheat, a dokładnie jest to automatyczny system, którego zadaniem jest wykrywanie programów do oszustów zainstalowanych na komputerach użytkowników.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: