Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2018 15:02
Fortnite zarobiło miliard dolarów. Magia bezpłatnej produkcji
722V

Fortnite zarobiło miliard dolarów. Magia bezpłatnej produkcji

Fortnite a dokładnie tryb Battle Royale gry Epic Games cieszy się kapitalnym zainteresowaniem. Tytuł wciąż rośnie i w rezultacie studio odpowiedzialne za produkcję może liczyć kolejne miliony.

Nie wszyscy rozumieją fenomen Fortnite, ale trudno nie doceniać projektu Epic Games. Twórcy silnika Unreal wciąż rozwijają koncepcję, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i okazuje się, że gracze chętnie wydają gotówkę na skórki.

Fortnite na Mistrzostwach Świata. Griezmann ponownie wykorzystał znany taniec

Sukces Fortnite zdecydowało się podsumować SuperData, którego to specjaliści przedstawili konkretne dane dotyczące fenomenu tytułu. Produkcja wygenerowała już 1 mld przychodów „w grze”, a gracze w maju oglądali zmagania innych śmiałków na Twitch przez dokładnie 574 mln godzin – w rezultacie cały gatunek Battle Royale stał się najczęściej oglądanym gatunkiem na platformie o łącznym wyniku 700 mln godzin.

Przedstawiciele z SuperData są przekonani, że jest to dopiero początek, ponieważ zmagania Battle Royale mają wciąż zyskiwać nowych fanów – gdy w 2017 roku gatunek odnotował całkowity przychód w wysokości 1,7 mln dolarów, to zdaniem analityków w 2018 roku gry typu Fortnite wygenerują 12,6 mln dolarów, a w 2019 roku ten rezultat ma zostać wyśrubowany do nawet 20,1 mld dolarów.

W tej sytuacji nikogo nie powinno dziwić, że deweloperzy oraz wydawcy z całego świata chętnie sięgają po kreowanie tytułów Battle Royale, czy też dodaję do swoich propozycji taką rywalizację. Gracze chcą w to grać i chętnie rzucają gotówką w monitory, a wspomniany Fortnite jest tego najlepszym dowodem.

Fornite efekt 1

Fornite efekt 1

Źródło: https://gamingbolt.com/fortnite-crosses-1-billion-revenue-from-in-game-purchases-as-battle-royale-genre-continues-to-grow

Tagi: Epic Games Fortnite fortnite battle royale tweet

Nie przegap