Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2018 11:26
Silent Hill 2 nadal skrywa tajemnice. 2 niespodzianki odkryte po latach
2429V

Silent Hill 2 nadal skrywa tajemnice. 2 niespodzianki odkryte po latach

Japończycy przygotowując Silent Hill 2 wpadli na kilka ciekawych pomysłów. Twórcy przez lata nie zdradzili sekretów, ale do informacji dotarł jeden z graczy. Gra nadal oferuje dwie niespodzianki, które mogły pomóc zainteresowanym.

W 2001 roku gracze zapoznali się z Silent Hill 2. Tytuł Konami został ciepło przyjęty przez graczy i wielu fanów od tego czasu próbuje rozłożyć produkcję na kawałeczki. Okazało się, że nawet po latach tytuł skrywa tajemnice.

P.T. na PC zablokowane przez Konami. Japończycy nie pozwalają rozwijać gry

Słyszeliście o mini-mapie oraz możliwości zapisywania rozgrywki w każdym miejscu? Silent Hill 2 oferuje te dwie opcje, jednak były one dostępne po spełnieniu odpowiednich wymogów. Na początku gracze musieli zobaczyć jedno z niekanonicznych zakończeń (Dog Ending), a nawet w tej sytuacji niezbędne było wklepanie odpowiednich kombinacji klawiszy.

Chcąc włączyć mini-mapę zainteresowany musiał ukończyć grę, włączyć drugi schemat sterowania (w międzynarodowej wersji produkcji), a następnie w momencie kontrolowania bohatera wklepać następujący układ: Start + L2 + Kwadrat + L3. Jeśli to nie zadziała, to trzeba wejść do ekwipunku, a podczas wychodzenia przytrzymać Start i następnie powtórzyć wspomnianą sekwencję.

Natomiast w przypadku zapisywania rozgrywki w każdym miejscu niezbędne było wklepanie: Lewy przycisk na D-Padzie + lewa strona w lewym analogu + prawy analog w prawą stronę + L2 + L1 + L3.

Czy było możliwe odnalezienie tej sekwencji bez pomocy deweloperów? Raczej nie, więc trudno powiedzieć, dlaczego twórcy nie zdecydowali się na upublicznienie tych informacji. Powyższe szczegóły zostały wyciągnięte z kodu produkcji.

Źródło: https://twinfinite.net/2018/07/silent-hill-2-secrets/

Tagi: Konami sekrety silent hill 2

Nie przegap