Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.07.2018 17:50
P.T. na PC zablokowane przez Konami. Japończycy nie pozwalają rozwijać gry
2164V

P.T. na PC zablokowane przez Konami. Japończycy nie pozwalają rozwijać gry

Konami zrezygnowało ze stworzenia Silent Hills - P.T. i firma nie pozwala na rozwijanie koncepcji Hideo Kojimy. Młody twórca mimo wszystko nie może narzekać, bo dostał szansę na dalszy rozwój.

W ubiegłym tygodniu Zax informował na portalu o fanowskim demie P.T. Koncepcja horroru Hideo Kojimy trafiła na komputery osobiste, jednak autor otrzymał wiadomość od Konami. Firma nie chce rozwoju tego projektu.  

P.T. na PC. Już można grać w fanowskie demo Silent Hills

Twórca o pseudonimie Qimsar postanowił przenieść popularną wersję demonstracyjną Konami na komputery osobiste. 17-latek spędził przy rozwoju projektu 140 godzin, a jego praca została doceniona przez graczy i cieszyła się sporą popularnością.

Dobre zainteresowanie dostrzegło nawet Konami, które zgłosiło się do autora i poprosiło go o usunięcie plików. W rezultacie P.T. nie znajdziecie już dzisiaj na GameJolt, jednak wspomniany autor nie narzeka.

Japończycy zgłosili się do Qimsara, któremu zaoferowano staż – młody deweloper może teraz pracować nad projektami dla amerykańskiego, europejskiego oraz japońskiego Konami i rozwijać swoje umiejętności. Sam zainteresowany nawet wspomniał, że nie miał większych planów na kolejne miesiące, a teraz może spróbować swoich sił w dużej korporacji i oczywiście zbierze sporo cennego doświadczenia.

Trudno zrozumieć Konami, które zdecydowało się usunąć projekt, jednak na szczęście akurat tym razem historia ma pozytywny element i Qimsar ma okazje na rozwój.

Źródło: https://gamingbolt.com/konami-shuts-down-fan-made-unreal-engine-4-p-t-remake

Tagi: konami P.T. silent hills

Nie przegap