SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.07.2018 21:16
Wiedźmin 4 nie powstaje, ale CD Projekt RED chce rozwijać uniwersum. Cyberpunk 2077 ma ustaloną datę premiery
5906V

Wiedźmin 4 nie powstanie, ale CD Projekt RED chce rozwijać uniwersum. Cyberpunk 2077 ma ustaloną datę premiery

CD Projekt RED skupia się teraz na Cyberpunk 2077 oraz Gwincie, ale firma ma wielkie plany związane z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy chcą oprzeć swoją przyszłą działalność na dwóch markach i jedną z nich jest oczywiście Wiedźmin.

Nie zabija się kury znoszącej złote jaja? CD Projekt RED nie zdecydował się wycisnąć z Wiedźmina ostatnich soków i idąc drogą konkurencji oferować graczom kolejne przygody po 12-24 miesiącach. Aktualnie zespół rozwija tytuł w nowym świecie, ale na Wiedźmina przyjdzie jeszcze czas.

Wiedźmin 3: Dziki Gon znowu pięknieje. HD Reworked ponownie zachwyca

Adam Kiciński rozmawiał z dziennikarzem Parkiet.com i podczas dyskusji szef CD Projektu wypowiedział się o najbliższych planach jego firmy. Nie jest raczej dla nikogo zaskoczeniem, że CD Projekt RED skupia się teraz na Cyberpunk 2077 – gra jest rozwijana przez blisko 350 deweloperów (największy zespół w historii studia), a tytuł ma już swoją ustaloną datę premiery. Polacy nie zamierzają aktualnie informować o tych przyjemnościach, jednak informacja zostanie ujawniona, gdy twórcy będą na to gotowi.

„Przewidywanie daty premiery na podstawie publicznie dostępnych informacji to rola analityków i dziennikarzy. My oczywiście wewnętrznie mamy tę datę ściśle wyznaczoną, ale świadomie nie mówimy o niej publicznie. Zdradzimy ją graczom wtedy, gdy będziemy na to gotowi.”

Nie możemy również zapomnieć, że CD Projekt pracuje nad jeszcze jednym tytułem – tajny RPG jest rozwijany, ale aktualnie nie możemy liczyć na większe konkrety:

„Na razie świadomie chcemy skupić się na „Cyberpunku 2077", aby nie rozpraszać naszych zasobów i uwagi graczy. Przyjdzie czas, że o drugim projekcie ze strategii powiemy więcej.”

Gracze nie powinni oczekiwać Wiedźmin 4, jednak CD Projekt RED na pewno wróci do tej marki, ponieważ uniwersum Andrzeja Sapkowskiego jest jednym z dwóch IP, na których będzie opierać się przyszłość studia:

„Pierwsze trzy „Wiedźminy" były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry „Wiedźmin 4". Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. „Wiedźmin" jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić.”

Nowy Wiedźmin na nowej generacji? Trudno powiedzieć, jak potoczą się losy, ale możecie mieć pewność, że CD Projekt RED ma w planach kolejne przygody w tym uniwersum. Nie liczcie na Wiedźmina 4, jednak szykujcie się na nowego Wieśka.

Źródło: http://www.parkiet.com/Technologie-i-IT/307109979-Adam-Kicinski-z-CD-Projekt-Mamy-mnostwo-szczytow-do-zdobycia.html

Tagi: adam kiciński CD Projekt RED wiedźmin wiedźmin 3 wiedźmin 4