Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2018 19:04
Xbox Scarlett może okazać się najlepszą konsolą Microsoftu. Wszystkie informacje o nowej generacji
7904V

Xbox Scarlett może okazać się najlepszą konsolą Microsoftu. Wszystkie informacje o nowej generacji

Microsoft oficjalnie zapowiedział prace nad nową generacją. Urządzenie powinno zostać zapowiedziane w przyszłym roku, a w tym miejscu znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące nadciągającego Xbox Scarlett.

Phil Spencer podczas swojego wystąpienia na E3 2018 oficjalnie potwierdził prace nad nowymi urządzeniami. Według przecieków konsola nowej generacji Amerykanów otrzymała roboczą nazwę „Xbox Scarlett”.

Microsoft chce cross-progresji we wszystkich produkcjach

Szef marki Xbox w Los Angeles potwierdził, że jego zespół jest zaangażowany w projektowanie konsoli, która ma „wyznaczać standardy” dla konsolowego gamingu. Jednocześnie pojawiło się sporo przecieków dotyczących nadciągających sprzętów.

Amerykanie mają pracować nad „rodziną urządzeń”, która ma zostać podzielona na kilka poziomów. Co to tak naprawdę oznacza? Prawdopodobnie już w dniu premiery Xbox Scarlett zaoferuje kilka wersji i przykładowo klient otrzyma możliwość kupienia bardzo mocnego urządzenia lub zdecyduje się na tańszą wersję skupioną na streamingu.

To właśnie w tym miejscu Microsoft może zapewnić „gry o jakości konsolowej na dowolnym urządzeniu” – Spencer użył tych słów na E3 i firma za pomocą tańszych maszyn oraz chmury ma zapewnić wielkie opowieści na przykładowo tablecie…

Inżynierowie oparli maszyny na GPU firmy AMD, a jednocześnie Microsoft ma wrzucić do konsoli pamięci GDDR6 – wykorzystane komponenty zapewnią podobno rozgrywkę w natywnym 4K przy 60 klatkach na sekundę, a zarazem deweloperzy nie mają tym razem zwracać uwagi na ograniczenia i nie będą zmuszeni do wyłączania niektórych efektów graficznych. Inżynierowie nie zapomną o obsłudze 120 Hz, zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), czy też automatycznym trybie niskiego input laga (ALLW).

Zdaniem wszystkich aktualnych przecieków Microsoft chce nadal rozwijać Wsteczną Kompatybilność i Xbox Scarlett otrzyma dostęp do gier z Xboksa One, Xboksa 360 oraz pierwszego Xboksa.

Aktualnie nie pojawiają się jakiekolwiek przesłanki, by Xbox Scorpio miał wspierać wirtualną rzeczywistość – Mike Nichols, dyrektor ds. marketingu, powiedział wprost, że ta technologia najbardziej pasuje do komputerów osobistych.

Na E3 poznaliśmy nowych członków „rodziny Microsoftu” i teraz wszystkie studia mają wspólnymi siłami rozwijać gry, które będą dostępne na Xbox Scarlett – także nadciągające Gears 5, czy też Halo Infinite zostaną ulepszone i doprowadzone na nową generację.

Redakcja WindowsCentral.com, która często i gęsto chwali się swoimi kontaktami wśród pracowników Microsoftu, kolejny raz potwierdza – nowa generacja Microsoftu ma trafić na rynek w 2020 roku, więc na przyszłorocznym E3 powinniśmy zobaczyć pierwszą zajawkę sprzętu.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-scarlett

Tagi: microsoft xbox one xbox scarlet