Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 07.07.2018 18:00
Twórca Facebooka trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie
2217V

Twórca Facebooka trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie

Mark Zuckerberg, w pewnym sensie legendarny już współzałożyciel i prezes największej platformy społecznościowej na rynku, właśnie wskoczył na listę trzech najbogatszych ludzi na naszym globie. To o tyle istotne, że po raz pierwszy w historii na podium są sami przedstawiciele branży technologicznej.

Zgodnie z rankingiem przeprowadzonym przez Bloomberg, 34-letni szef Facebooka może obecnie poszczycić się majątkiem w wysokości 81,6 mld dolarów, dzięki czemu zepchnął z trzeciego miejsca słynnego miliardera Warrena Buffeta.

Facebook musi zapłacić „tylko” 250 mln dolarów Zenimax Media

Zuckerberg awansował dzięki piątkowemu wzrostowi akcji Facebooka o 2,4 proc. do poziomu 203 dolarów. Co ciekawe, afera związana z Cambridge Analytica wcale nie zaszkodziła firmie w stałych wzrostach na giełdzie.

Pierwszy raz w historii rankingu prowadzonego przez Bloomberg trzej najbogatsi ludzie pochodzą z branży technologicznej. Pierwszy jest szef Amazona, Jeff Bezos (142 mld dolarów), zaś drugi Bill Gates, założyciel Microsoftu (94,2 mld dolarów). To tylko dobitnie podkreśla wieloletni już trend, wedle którego nowe technologie coraz bardziej dominują w sferze biznesu, wypierając bardziej tradycyjne dziedziny.

Nie wiem jak Wy, ale mi wystarczyłby skromny miliard. Nie muszę mieć od razu osiemdziesięciu.

Tagi: biznes facebook mark zuckerberg nowe technologie