Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2018 12:44
Facebook musi zapłacić „tylko” 250 mln dolarów  Zenimax Media
772V

Facebook musi zapłacić „tylko” 250 mln dolarów Zenimax Media

Batalia sądowa o bezprawne wykorzystanie technologii wciąż trwa. Facebook odwołał się od ostatniego wyroku i Mark Zuckerberg zaoszczędził sporo gotówki. Teraz jego firma musi zapłacić „zaledwie” 250 mln dolarów Zenimax Media.

W lutym ubiegłego roku informowaliśmy naszych czytelników o walce ZeniMax z Facebookiem. Ta pierwsza firma oskarżyła korporację Marka Zuckerberga o złamanie klauzuli poufności i w rezultacie sąd nakazał zapłatę 500 mln dolarów.

Facebook zapłaci ZeniMax 500 mln dolarów - sprzedaż Oculus Rift może zostać zatrzymana

Sądowe starcie wciąż trwa, ponieważ Facebook złożył odwołanie i w środę Ed Kinkeade – sędzia okręgowy – zmniejszył wielkość odszkodowania do zaledwie 250 mln dolarów, a jednocześnie odrzucił wniosek dotyczący zakazu sprzedaży Oculus Rift.

Powód jest oczywiście bardzo prosty – zdaniem Kinkeade’a nie ma wystarczających dowodów do zaprzestania sprzedaży gogli do wirtualnej rzeczywistości. Sędzia wspomniał, że 200 mln dolarów za złamanie umowy i 50 mln dolarów za złamanie praw autorskich to wystarczająca kwota… W dodatku ZeniMax zgarnie dodatkowe 54 mln dolarów odsetek.

Paul Grewal, wiceprezes Facebooka, od początku był mówił, że ZeniMax jest w błędzie i sąd w końcu przyznał rację jego korporacji. Firma nie zamierza rezygnować z inwestowania w wirtualną rzeczywistość i w rezultacie możemy liczyć na ciągły rozwój Oculus Rift.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/06/30/zenimax-oculus-lawsuit-250-million/

Tagi: facebook oculus rift Zenimax