Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2018 08:03
Xbox One ponownie ulepszony. Microsoft wprowadza nowe funkcje
5626V

Xbox One ponownie ulepszony. Microsoft wprowadza nowe funkcje

Posiadacze Xboksów One przed rozpoczęciem weekendowego szaleństwa muszą pamiętać o pobraniu nowej aktualizacji. Microsoft wprowadza kilka nowych funkcji i zarazem spełnia oczekiwania graczy. Poznajcie wszystkie szczegóły.

Posiadacze Xboksów One nie mogą specjalnie narzekać na brak wsparcia inżynierów z Redmond. Grupa specjalistów systematycznie przygotowuje nowe aktualizacje i tym samym ulepsza amerykańską konsolę.

Forza Horizon 4 i We Happy Few w Inside Xbox. Microsoft zapowiada kolejne show

Lipcowa aktualizacja trafiła do pierwszych graczy już wczoraj wieczorem, a dzisiaj pliki znajdują się już na wszystkich serwerach, więc bez problemu każdy czytelnik PPE.pl będzie mógł dzisiaj sprawdzić nowe funkcje przygotowane przez Amerykanów.

Microsoft na początek uruchomił FastStart dla wybranych tytułów – jest to specjalna usługa, która pozwala w ekspresowym tempie rozpocząć rozgrywkę. Wystarczy znaleźć grę oznaczoną „FastStart”, kliknąć pobieranie, a następnie urządzenie ściągnie wyłącznie najpotrzebniejsze dane do odpalenia historii. Aktualnie opcja działa tylko z wybranymi produkcjami, ale w katalogu Xbox Game Pass pojawiają się już propozycje oznaczone językiem angielskim – w tej sytuacji pobierzecie wyłącznie jedną ścieżkę dialogową i po prostu… Zagracie szybciej. Wkrótce propozycja zaoferuje więcej języków i przykładowo pobierzemy tylko polskie napisy/dubbing.

Gracze od lipca mogą również grupować gry oraz aplikacje – w prostych słowach Amerykanie pozwalają tworzyć foldery, do których wrzucicie ulubione opowieści. Na Xbox Live znajdziecie również nowe opcje wyszukiwania – po kliknięciu „Y” zobaczycie okno dialogowe, w którym bez problemu odnajdziecie konkretne rzeczy w sklepie, ustawieniach, czy po prostu naszej kolekcji.

Sympatycy streamowania skorzystają również z nowych opcji w Mixerze – w wersji na PC pojawiła się opcja łatwiejszej obsługi za pomocą myszki i klawiatury, a korzystając z dotykowych panelów (smartfony) można czerpać przyjemność z funkcji wielodotykowej. Podczas transmisji znajdziecie tablicę wyników określającą użytkowników, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju kanału.

Mixer pozwala teraz pokazywać naszą twarz na pełnym ekranie – zainteresowani za pomocą jednego przycisku przełączą się pomiędzy kamerą a rozgrywką. Firma zaleca używanie jednego z poniższych urządzeń:

  • Microsoft LifeCam Studio
  • Logitech HD Pro Webcam C922
  • Logitech Webcam C930e
  • Microsoft LifeCam HD-3000

Na zakończenie Microsoft wprowadził szereg zmian i poprawek, których zadaniem jest ulepszenie ogólnej jakości obrazu wideo. Ta wiadomość powinna szczególnie ucieszyć graczy nadających transmisje z dużą przepustowością, ponieważ to właśnie oni skorzystają z lepszej jakości.

Tagi: aktualizacja mixer xbox live Xbox One xbox one x