Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2018 15:06
Call of Duty 2019 trafi na konsole nowej generacji. Gra rozwijana dla PlayStation 5 i nowego Xboksa?
2691V

Call of Duty 2019 trafi na konsole nowej generacji. Gra rozwijana dla PlayStation 5 i nowego Xboksa?

Infinity Ward opracowuje przyszłoroczną odsłonę Call of Duty i jest to pierwsza gra z serii rozwijana z myślą o nowej generacji. To dość zaskakująca sytuacja ze względu na brak konkretnych informacji dotyczących nowych urządzeń.

Infinity Ward poszukuje właśnie nowych pracowników do Call of Duty 2019 i ostatnie ogłoszenia o prace pozwalają sądzić, że nowa gra nie tylko otrzyma fabularną kampanię, ale jest również przygotowywana na nowy sprzęt.

Call of Duty 2019 może otrzymać fabularną kampanię. Infinity Ward poszukuje pracownika

Call of Duty 2019 jest rozwijane przez Infinity Ward, a prezentacja produkcji odbędzie się dopiero w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Studio powinno nam zaoferować konkretny tryb sieciowy, kolejne starcia z biegającymi truposzami oraz nawet fabularną kampanię.

Tytuł może okazać się pierwszą odsłoną serii, która trafi nie tylko na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste, ponieważ Infinity Ward oficjalnie mówi o stworzeniu gry na „wiele platform następnej generacji”.

Możemy śmiało przypuszczać, że Infinity Ward posiada dev-kit PlayStation 5, więc autorzy mogą przygotowywać się na ewentualną premierę urządzenia – według ostatnich plotek konsola Sony ma trafić na rynek pod koniec 2020 roku, jednak korporacja wciąż nie konkretyzuje tego terminu.

Gdyby Japończycy chcieli zaskoczyć świat, ujawnić konsolę na E3 2019, a następnie wrzucić ją na półki sklepowe w listopadzie 2019 roku, to w tej sytuacji Activision mogłoby przywitać nową generację kolejną odsłoną Call of Duty.

Szczerze mówiąc odrobinę wątpię w taki plan – znacznie prawdopodobnym scenariuszem jest przygotowanie aktualizacji do przyszłorocznego Call of Duty, która w dniu premiery urządzeń (2020 rok) po prostu wskoczy na kolejne sprzęty.

Źródło: https://wccftech.com/infinity-ward-call-of-duty-2019-ps5-xbox/

Tagi: Call of Duty Infinity Ward nowa generacja playstation 4 playstation 5 Xbox xbox two