Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2018 09:24
Call of Duty 2019 może otrzymać fabularną kampanię. Infinity Ward poszukuje pracowników
875V

Call of Duty 2019 może otrzymać fabularną kampanię. Infinity Ward poszukuje pracownika

Eksperyment porzucenia fabularnej kampanii w serii Call of Duty nie będzie trwał za długo. Infinity Ward poszukuje specjalistę, który ma doświadczenie w tworzeniu gier z opowieściami.

Uniwersum Call of Duty jest rozwijane przez trzy studia. W 2017 roku zagraliśmy w Call of Duty: WWII od Sledgehammer Games, w październiku zapoznamy się z Call of Duty: Black Ops 4 od Treyarch, więc w 2019 roku swoją szansę na podbicie rankingów sprzedaży otrzyma Infinity Ward.

Call of Duty: Black Ops 4 stawia na taktyczną rozgrywkę. Twórcy zwalniają tempo zmagań

Infinity Ward pracuje nad kolejnymi grami z serii Call of Duty w zasadzie od samego początku. To właśnie ta ekipa rozwijała Call of Duty i Call of Duty 2, a jednocześnie stworzyła kapitalne Call of Duty 4: Modern Warfare. Twórcy przygotowali jeszcze Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Ghosts, a ostatnią grą Amerykanów jest Call of Duty: Infinite Warfare.

Nie jest raczej niespodzianką, że to właśnie Infinity Ward ma pracować nad Call of Duty 2019 i zdaniem najnowszych przecieków – tytuł może otrzymać pełnoprawną, fabularną kampanię. Firma poszukuje „Narrative Scripter”, który będzie współpracował ze scenarzystami, projektantami dźwięku oraz reżyserami. W dodatku pracownik będzie miał „ożywić postać” przez „realistyczną i filmową implementację wokalu”.

Trudno wyobrazić sobie, by Infinity Ward poszukiwało takiej osoby chcąc skupić się na sieciowych pojedynkach, a jednocześnie w samym ogłoszeniu pojawia się wzmianka o scenarzystach, więc przyszłoroczne Call of Duty powinno nam zapewnić pełnoprawną historię.

Pytanie pozostaje jedno – co z umiejscowieniem wydarzeń? Zdaniem ubiegłorocznych plotek Infinity Ward ma kontynuować rozwój futurystycznego wątku w uniwersum, jednak wciąż czekamy na potwierdzenie tych słów przez wydawcę.

Źródło: https://charlieintel.com/2018/07/02/new-infinity-ward-job-listing-suggests-call-of-duty-2019-will-have-a-campaign/

Tagi: Activision call of duty Call of Duty 2019 Infinity Ward