Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.07.2018 18:09
Grand Theft Auto 6 w 2019?  Moderzy zakpili sobie z graczy
3514V

Grand Theft Auto 6 w 2019?  Moderzy zakpili sobie z graczy

Rano Sieć obiegły sensacyjne informacje, że Rockstar zapowiedział premierę Grand Theft Auto 6 poprzez... komunikat w GTA Online. Wiadomo już, że to fałszywka.

Komunikat, że "GTA VI nadciąga w 2019 roku" pojawia się od rana w GTA Online na PC, PS3 i X360 (ale nie na PS4 i XOne). Ma to związek z złamaniem zabezpieczeń w grze na tych platformach, co pozwala pewnym osobom na zmianę oficjalnego komunikatu, zarezerwowanego normalnie dla pracowników Rockstar.

Grand Theft Auto 6 w 2019 roku?

W tym konkretnym przypadku moderzy zrobili sobie grubszy żart, bo komunikat wydawał się być prawdziwy. Fakty są jednak takie, że od przynajmniej tygodnia ludzie są w stanie wpływać na treść "oficjalnych" wiadomości w GTA Online. Poniżej przykład takiego fałszywego komunikatu sprzed 6 dni.

Oczywiście miło byłoby zobaczyć Grand Theft Auto 6 na rynku już w 2019 roku, ale powiedzmy sobie szczerze - szanse na to są prawie zerowe. W 2019 roku Take-Two będzie się z pewnością koncentrować na dalszym wyciskaniu forsy z GTA Online (które wciąż jest niezwykle popularne) oraz z potwierdzonego już trybu sieciowego z Red Dead Redemption 2. Wydawanie w takiej sytuacji GTA 6 nie miałoby większego biznesowego sensu.

Tagi: grand theft auto 6 Grand Theft Auto VI gta humor rockstar

Nie przegap