Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2018 11:04
Fallout 76 nie otrzyma cross-platformowej rozgrywki przez Sony
1340V

Fallout 76 nie otrzyma cross-platformowej rozgrywki przez Sony

Kolejna firma nie zamierza siedzieć cicho i przyglądać się decyzjom Japończyków. Todd Howard wspomniał o braku wspólnych serwerów w najnowszej odsłonie Fallouta i przedstawiciel Bethesdy mówi wprost – to wina Sony.

Sony w ostatnich dniach musi zmierzyć się ze sporym problemem. Microsoft oraz Nintendo zachęcają do wspólnej gry, kolejni deweloperzy chcą udostępniać duże serwery w swoich tytułach, ale japońska korporacja wciąż nie wydała odpowiedniej zgody.

Sony: firma słyszy opinie graczy o cross-platformowej rozgrywce i szuka rozwiązania

W sprawie braku cross-platformowej rozgrywki w Fallout 76 wypowiedział się Todd Howard. Uznany deweloper nie ukrywa, że opcja byłaby mile widziana w nowym tytule, ale Sony wciąż nie wydało odpowiedniej zgody:

„Nie możesz grać w trybie cross-platformowym w Fallout 76. Bardzo chcielibyśmy to zrobić, ale w tej chwili nie możemy. Sony nie jest tak pomocne, jak wszyscy by sobie tego życzyli.”

Wspólne zmagania na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych mogłoby zdecydowanie ożywić Fallout 76, a jednocześnie pozwolić graczom na przemierzanie serwerów ze znajomymi, którzy nie posiadają tego samego sprzętu.

Taka opcja zostałaby ciepło przyjęta przez mniejszych deweloperów, dla których jest to ogromna szansa na ożywienie gier, ale jak widać nawet Bethesda – jeden z najbardziej cenionych producentów w branży – chciałby skorzystać z tej opcji.

Sony aktualnie szuka odpowiedniego rozwiązania, jednak możemy mieć pewność, że prędzej czy później firma zdecyduje się „dołączyć do gry”. W końcu presja wywierana przez graczy oraz nawet producentów rośnie z każdym kolejnym dniem.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/sony-is-the-reason-fallout-76-wont-have-cross-platform-play

Tagi: Bethesda cross-platform Fallout 76 Todd Howard