Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2018 16:06
Sony: firma słyszy opinie graczy o cross-platformowej rozgrywki i szuka rozwiązania
893V

Sony: firma słyszy opinie graczy o cross-platformowej rozgrywce i szuka rozwiązania

Shawn Lyden przemówił. Prezes Sony w końcu zdecydował się oficjalnie wypowiedzieć na temat cross-platformowej rozgrywki i jego firma szuka odpowiedniego rozwiązania dla wszystkich posiadaczy PlayStation 4.  

Nintendo zbratało się z Microsoftem i firmy promują cross-platformowe granie. Japończycy zdecydowali się nawet na przygotowanie specjalnego spotu, który ma zachęcić posiadaczy Nintendo Switchów i Xboksów One do wspólnego budowania światów Minecrafcie.

Nintendo promuje wspólne granie na Nintendo Switch i Xbox One!

Materiał wywołał dodatkową burze, więc prezes Sony Interactive Entertainment postanowił w końcu przemówić. Na konferencji Gamelab Shawn Lyden zaznaczył, że jego firma słucha fanów i aktualnie szuka odpowiedniego rozwiązania:

„Słyszymy i analizujemy wiele możliwości. Trzeba sobie wyobrazić, że sytuacja wpływa nie tylko na jedną grę. Jestem pewien, że dojdziemy do rozwiązania, które będzie zrozumiałe i zaakceptowane przez naszą społeczność graczy, a jednocześnie będzie pomagało naszej działalności.”

Japońska korporacja musi zareagować, ponieważ konkurencja nie śpi i dobrze wykorzystuje sytuację – posiadacze PlayStation 4 mogą czuć się „odizolowani”, więc coraz częściej pojawiają się głosy zdenerwowanych fanów, którzy chcąc grać ze znajomymi mogą zdecydować się na kupienie nowej platformy.

Do niedawna Sony pewnie nawet nie wyobrażało sobie, by udostępnić swoje serwery Microsoftowi oraz Nintendo, jednak wiele na to wskazuje, że wkrótce może dojść do ogromnych bitew, podczas których na jednej mapie pojawią się gracze z PC, PlayStation 4, Xboksów One i Nintendo Switchów.

Źródło: https://wccftech.com/sony-cross-platform-play/

Tagi: cross-platform playstation 4 shawn layden sony tweet