Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2018 09:47
Gothic 4 znajduje się w fazie pre-produkcji. Twórcy sprawdzają koncepcje
3775V

Gothic 4 znajduje się w fazie pre-produkcji. Twórcy sprawdzają koncepcje

Od wielu lat miłośnicy marki Gothic czekają na pełnoprawną kontynuację i niemiecki Piranha Bytes doskonale o tym wie. Twórcy nie zamierzają się jednak śpieszyć i aktualnie sprawdzają różne możliwości na przygotowanie kolejnej odsłony.

Pierwszy Gothic trafił na rynek w 2001 roku, a już po zaledwie kilkunastu miesiącach gracze zapoznali się z kontynuacją. W kolejnym roku fani zagrali w oficjalny dodatek, jednak Gothic 3 zadebiutował dopiero w 2006 roku. Następnie autorzy zajęli się stworzeniem trzech części Risen (2009, 2012, 2014) i w ubiegłym roku poznaliśmy ELEX.

ELEX wreszcie z grafiką 4K na PS4 Pro. Lepszy antyaliasing, poprawki bugów i tryb 1800p dla Xbox One X

Piranha Bytes nie ukrywa, że skupia się aktualnie na udoskonaleniu ELEX, a według ostatnich plotek firma jeszcze przed premierą gry, podjęła decyzję o stworzeniu kontynuacji. ELEX 2 nadal nie zostało zapowiedziane, ale twórcy nie ukrywają, że „kolejny projekt” może otrzymać specjalny tryb, który znacząco ułatwi rozgrywkę i gracze otrzymają możliwość wsiąknięcia w historię.

Mimo to musicie wiedzieć, że Niemcy pracują nad „hipotetyczną kontynuacją serii Gothic”. Twórcy aktualnie nie zamierzają zapowiadać gry, ponieważ zajmują się marką ELEX, jednak tytuł znajduje się w fazie pre-produkcji i zespół skupia się na sprawdzeniu koncepcji. Możemy w tej sytuacji przypuszczać, że Piranha Bytes przygotowuje projekt, który zostanie pokazany potencjalnemu wydawcy i dopiero po podpisaniu niezbędnych umów, prace nad oczekiwanym RPG-iem ruszą.

Na konkretną zapowiedź musimy oczywiście zaczekać, ale Gothic 4 może trafić na kolejną generację konsol – w końcu urządzenia mają zawitać na rynku w 2020 roku. Jednocześnie ta wiadomość nie oznacza, że Niemcy w kolejnych latach zajmą się stworzeniem tytułu, ponieważ aktualnie najważniejszym projektem dla Piranha Bytes jest właśnie ELEX.

Warto zaznaczyć, że wiadomość o badaniu pomysłów dla nowego Gothica została wypowiedziana przez Niemców już na początku ubiegłego miesiąca, ale dopiero teraz dziennikarze docierają do tej wiadomości – twórcy przygotowują live-streamy w swoim ojczystym języku i tylko najbardziej zagorzali fani zapoznają się z filmami.

jvl_90, dzięki za link!

Źródło: https://www.piranhabytesitalia.it/2018/06/20/un-altra-serata-su-twitch-con-kai-bjorn-e-jennifer-pankratz-dei-piranha-bytes/

Tagi: gothic Gothic 4 piranha bytes