Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2018 18:30
Twórcy Left 4 Dead pracują nad shooterem w znanej na całym świecie marce
539V

Twórcy Left 4 Dead pracują nad shooterem w znanej na całym świecie marce

Turtle Rock Studios nie odniosło wielkiego sukcesu z Evolve, ale twórcy od dawna pracują nad kolejnym tytułem. Deweloperzy tym razem nie zamierzają rozwijać nowego IP, a skorzystają ze znanej na całym świecie marki.

Turtle Rock Studios zasłynęło z przygotowania Counter-Strike na Xboksa oraz dwóch części Left 4 Dead, ale następnie zespół otrzymał za zadanie stworzenia zupełnie nowej marki dla 2K Games. Evolve nie osiągnęło oczekiwanego sukcesu i możemy śmiało mówić, że projekt przepadł.

To już koniec Evolve! 2K wyłącza serwery

Twórcy od kilku lat rozwijają zupełnie nową produkcję, do której właśnie poszukują starszego projektanta poziomów. Zespół nie może aktualnie wspomnieć o grze, ale wiele na to wskazuje, że każdy z nas będzie znał świat rozwijany przez Turtle Rock Studios.

W ogłoszeniu o prace wspomniano o kreowaniu „konkurencyjnej pierwszoosobowej strzelanki w znanej na całym świecie marce”:

„Szukasz pracy nad znaną na całym świecie marką? Dołącz do naszego wyjątkowego zespołu programistów jako Starszy Projektant Poziomów i pracuj nad niezapowiedzianym tytułem AAA.”

Warto dodać, że już kilka miesięcy temu zespół wspomniał o pracy nad sieciowym, kooperacyjnym shooterem, ale trudno powiedzieć, czy w oba ogłoszenia odwołują się do tej samej gry – w końcu mogą to być różne tryby.

Mimo wszystko możemy mieć pewność, że autorzy Left 4 Dead pracują nad czymś naprawdę dużym.  

Źródło: https://wccftech.com/turtle-rock-studios-aaa-competitive-fps/

Tagi: evolve left 4 dead turtle rock studios