Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 02.06.2018 14:03
To już koniec Evolve! 2K wyłącza serwery
2538V

To już koniec Evolve! 2K wyłącza serwery

To musiało w końcu nastąpić, chociaż to i tak smutna informacja. Twórcy potwierdzili, że niebawem odetną Evolve kroplówkę ze wsparciem. 

Evolve jest ambitnym sieciowym szpilem opartym na asymetrycznej rozgrywce. Gracze wcielają się w grupkę czterech łowców z różnymi umiejętnościami, podczas gdy piąty gracz przywdziewa skórę wielkiego, groźnego, ciągle ewoluującego potwora.

Boss Key Productions kończy działalność. Cliff Bleszinski zamyka studio odpowiedzialne za LawBreakers

Przed premierą na początku 2015 roku hype na grę był całkiem spory, szczególnie ze strony mediów. Faktycznie, produkcja Turtle Rock Studios była czymś naprawdę oryginalnym. Niestety nie wypaliło, w czym spora (choć nie jedyna) zasługa zbyt wielu wersji premierowych gry, które dzieliły kontent ze względu na chęć wydania kasy na nie. Ten pazerny chwyt ze strony 2K nie spodobał się graczom i Evolve nie sprzedało się zgodnie z oczekiwaniami. Zresztą gra traciła bazę wiernych graczy w bardzo szybkim tempie.

Nie pomogła nawet zmiana modelu dystrybucji na free-to-play na pecetach od 2016 roku. Zainteresowanie graczy dalej było znikome, a koszty nie malały. Wydawca oraz studio podjęły wobec tego decyzję o wyłączeniu serwerów 3 września tego roku. Przed tą datą 2 lipca wyłączony zostanie najpierw sklep z mikrotransakcjami, dlatego producenci zalecają, żeby wykorzystać wszystkie zakupione klucze (srebrne i złote) do tego momentu. Posiadacze oryginalnej, płatnej wersji Evolve, nadal będą wprawdzie mogli grać, ale Turtle Rock nie będzie już wspierało tytułu - nie będzie więc aktualizacji, sklepu, profilów graczy, leaderboardów oraz rozgrywki rankingowej.

Przykład Evolve pokazuje tylko, że nawet najfajniejszy pomysł nie gwarantuje w tym biznesie sukcesu.

Tagi: 2K Games evolve turtle rock studios