Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2018 15:03
Xbox One ze wsparciem modów. Firma pracuje nad Xbox Community Content
824V

Xbox One ze wsparciem modów. Firma pracuje nad Xbox Community Content

Microsoft szykuje wielką niespodziankę dla fanów modów. Inżynierowie z Redmond planują wprowadzić program nazwany „Xbox Community Content”, który może znacząco ożywić rozgrywkę w wielu kultowych produkcjach na konsoli Amerykanów.

W marcu miałem okazję wspominać na portalu o wielkich planach Microsoftu – firma szukała pracownika, który będzie kierował zespołem odpowiedzialnym za przygotowanie narzędzi do wprowadzenia modyfikacji do gier na Xboksa One.

Xbox One ma otrzymać oficjalne wsparcie modów. Microsoft pracuje nad systemem

Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze konkrety. Dziennikarze WindowsCentral dotarli do informacji dotyczących „Xbox Community Content”, czyli specjalnego programu, który zdaniem przecieków ma zadebiutować jeszcze w tym roku na Xboksie One.

Pliki Xbox Community Content miały trafić do testerów już w marcu i zdaniem przecieków twórcy gier mają otrzymać mnóstwo opcji. Społeczność ma swobodnie dzielić się swoimi pracami, pobierać mody od znajomych lub po prostu je oceniać.

Oczywiście to nadal deweloperzy będą musieli udostępnić dodatkowe funkcje, jednak możecie mieć pewność, że wielu deweloperów chętnie będzie wspierać propozycję, ponieważ producent otrzyma możliwość integracji społeczności i wydłuży tym samym życie pozycji.

Xbox Community Content ma zaoferować podejście wielofunkcyjne, więc bez problemu twórcy modów będą wysyłać/odbierać pliki, wyszukiwać/przeglądać i odkrywać treści, pojawi się opcja katalogów, zarządzania społecznością, szybkie reagowanie i zarządzanie cyklem życia produktu, a nawet powiadomienia o aktualizacjach lub nowych modyfikacjach w kanałach aktywności.

Na konkretne materiały musimy jeszcze zaczekać, ale Microsoft może wykorzystać kolejną dużą imprezę do promocji Xbox Community Content – gamescom wydaje się idealnym momentem na zaprezentowanie możliwości programu.

Źródło: https://wccftech.com/official-xb1-mods-xbox-community-content/

Tagi: Microsoft mod mody modyfikacje xbox one