Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2018 14:05
Xbox One ma otrzymać oficjalne wsparcie modów. Microsoft pracuje nad systemem
3133V

Xbox One ma otrzymać oficjalne wsparcie modów. Microsoft pracuje nad systemem

Szykuje się spora rewolucja na serwerach Xbox Live. Microsoft zamierza zaoferować deweloperom niezbędne narzędzia, dzięki którym deweloperzy będą mogli zaoferować klientom pełne wsparcie modyfikacji. Amerykanie liczą na „wzmocnienie kreatywności społeczności”.

Microsoft od kilku lat pozytywnie zaskakuje udostępniając graczom ciekawe usługi. Firma zaoferowała posiadaczom Xboksów One Wsteczną Kompatybilność, otworzyła się na rywalizację cross-platformową, rozwija Xbox Game Pass, a teraz zamierza zaoferować tworzenie modyfikacji.

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy oficjalnie na Xbox One, Nintendo Switch i PC!

Na witrynie Microsoftu pojawiła się nowa oferta pracy, która sugeruje przygotowanie wsparcia modyfikacji dla gier na Xbox Live. Korporacja poszukuje „Starszego Menadżera Programu”, który będzie kierował zespołem w celu stworzenia i wprowadzenia w życie nowych zestawów narzędzi dla twórców gier, które pozwolą włączyć modyfikacje do swoich tytułów. Pomysł ma na celu „wzmocnienie kreatywności społeczności”.

W informacji pojawia się wiadomość, że zespół pozwoli integrować mody z grami, ale pracownicy otrzymają również za zadanie zabezpieczenie Xbox Live przed obraźliwymi treściami.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że aktualnie Microsoft nie potwierdził pracy nad nową usługą, jednak tym razem opis stanowiska jest w zasadzie jednoznaczny. Firma dokładnie przedstawia szczegóły obowiązków i tłumaczy system.

Nie możemy oczywiście liczyć, że mody trafią na Xbox One w przyszłym miesiącu, ale jak widać Amerykanie mają plan, który pozwoli deweloperom oraz graczom na jeszcze lepszą zabawę na ich konsoli.

Aktualnie The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition oraz Fallout 4 umożliwiają tworzenie modyfikacji.

Źródło: https://wccftech.com/microsoft-looking-xbox-live-game-mods/

Tagi: Microsoft modding modyfikacje xbox one