Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2018 14:19
Cyberpunk 2077 nadal w fazie pre-alpha. Na premierę jeszcze zaczekamy
1715V

Cyberpunk 2077 nadal w fazie pre-alpha. Na premierę jeszcze zaczekamy

CD Projekt RED zebrał tonę pochwał za prezentację Cyberpunk 2077 podczas targów E3, ale nie możecie liczyć na szybką premierę. Gra nadal znajduje się w bardzo wczesnej fazie powstawania.

Światowe media w samych superlatywach wypowiadają się o nowej grze CD Projekt RED. Polacy tworzą wielką przygodę, która przeniesie graczy do pięknego, futurystycznego świata i bez wątpienia przygoda to jedna z najważniejszych produkcji zmierzających jeszcze na aktualną generację.

Cyberpunk 2077 z polskim dubbingiem

Polacy wrócili już do Warszawy i we wtorek odbył się kolejny pokaz Cyberpunk 2077. Twórcy oczywiście nie są gotowi do pokazania pozycji szerokiej publiczności, ponieważ jak podał prezes CD Projektu – gra nie znajduje się nawet w fazie alpha:

„Nie, wcześniejsza (wersja – PAP, odpowiedź na pytanie czy gra znajduje się w wersji alpha – red). (...) Dlatego pokazujemy grę za zamkniętymi drzwiami - to nie jest jeszcze finalna jakość"

Sytuację dopowiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych, który zaznaczył, że na pokazach jest teraz przedstawiony najbardziej dopracowany fragment gry:

"(...) Jest to najbardziej dopracowany fragment gry, jaki teraz mamy, przygotowany w jakimś sensie pod to, by go pokazywać ludziom spoza firmy"

Trudno w tej sytuacji liczyć, by CD Projekt RED mógł wrzucić Cyberpunk 2077 na rynek w przeciągu najbliższego roku – gdy Wiedźmin 3: Dziki Gon był prezentowany w wersji alpha, to premiera odbyła się dopiero po kolejnych 15 miesiącach… Oczywiście projekt nie jest równy projektowi, ale przynajmniej możecie mieć pewność, że premiera na koniec 2019 roku to raczej optymistyczna wersja.

Kiciński wspomniał również, że aktualnie nad Cyberpunk 2077 pracuje około 350 osób, a analitycy domów maklerskich przewidują debiut w drugiej połowie 2019 roku lub dopiero w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Nie możemy przy tym zapomnieć o plotkach dotyczących premiery nowych konsol – zdaniem informatorów urządzenia mają zadebiutować na rynku w drugiej połowie 2020 roku, więc Cyberpunk 2077 może wskoczyć na rynek przed samym startem nowej generacji.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cyberpunk-2077-na-E3-wczesniejszy-niz-alfa-7599343.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077