Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.06.2018 11:08
Pokemon GO nadal niezwykle popularny. Ogromne dochody Niantic
753V

Pokemon GO nadal niezwykle popularny. Ogromne dochody Niantic

Wieści o śmierci Pokemon GO były przedwczesne. Wiele osób twierdziło, że "w to już nikt nie gra". Rzeczywistość jest inna.

Niantic ostatnio robi co może, by wzbogać gratisowo zawartość Pokemon GO. Tytuł dorobił się kilka dni temu opcji wymiany poksów (handel przeprowadzimy na razie tylko z graczami na wysokich poziomach doświadczenia) a do gry trafiają nowe legendarne stwory (np. Regice).

Wymiana potworków w Pokemon GO na razie z ograniczeniami

Takie ciągłe podtrzymywanie uwagi graczy przez Niantic przynosi doskonałe rezultaty. Okazuje się, że Pokemon GO przyciąga do siebie ogromne ilości graczy. Wg analizy SuperData Research w Pokemon GO bawi się obecnie najwięcej graczy od jesieni 2016 r. Gra debiutowała na rynku 6 lipca 2016 roku i wtedy można było mówić o ok. 130 mln aktywnych użytkowników. W zeszłym roku prezes Niantic ujawnił, że w Pokemon GO bawi się cały czas ponad 65 milionów aktywnych użytkowników. 

SuperData podało również, że Niantic zarobiło na Pokemon GO aż 104 milionów dolarów tylko w maju 2018 r. Oznacza to wzrost dochodów o 174% rok do roku. Wg SuperData Pokemon GO znalazło się w maju na 4 pozycji rankingu najlepiej zarabiających gier smartfonowych. Poksy zostały wyprzedzone przez chińskie MOBA Honour of Kings (które trafi na Switch jako Arena of Valor), QQ Speed (chińskie wyścigi gokartów) oraz Fantasy Westward Journey (chiński MMORPG).

Bardzo dobre wyniki Pokemon GO z pewnością utrzymają się jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy. Ładna pogoda zachęca bowiem do spacerów ze smartfonem w dłoni.

Źródło: https://venturebeat.com/2018/06/26/pokemon-go-has-its-most-players-since-summer-2016/

Tagi: