Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2018 14:37
Twórcy Obcy Izolacja pracują nad taktycznym shooterem
782V

Twórcy Obcy Izolacja pracują nad taktycznym shooterem

W ubiegłym roku Creative Assembly zbierało twórców do swojego najbardziej ambitnego projektu w historii i teraz deweloperzy zdradzają kolejne konkrety. Firma pracuje nad strzelanką, o której będzie głośno w kolejnych latach.

Nie mam najlepszych wieści dla graczy wyczekujących na Obcy Izolacja 2. Twórcy wymagającego i przerażającego Aliena potwierdzają prace nad nową marką, która powinna zainteresować fanów strzelania.

Twórcy Obcy: Izolacja pracują nad nowym IP. To największy projekt w historii Creative Assembly

Studio na swojej witrynie potwierdziło prace nad „niezapowiedzianym IP”, który w dodatku będzie taktycznym shooterem i w tym wypadku akcję będziemy obserwować z oczu bohatera (FPS). Na większe konkrety musimy nadal czekać, jednak deweloperzy szukają starszego artysty interfejsu użytkownika, któremu nie jest obca praca nad grami dla komputerów osobistych oraz konsol.

W rezultacie Creative Assembly ma pracować nad FPS-em przeznaczonym pewnie na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, który ma zaoferować graczom taktyczne elementy. Prace nad tytułem mają trwać już dobre trzy lata i w projekt jest zaangażowany główny zespół, który miał okazję rozwijać Obcy Izolację.

Jeśli projekt ma faktycznie zadebiutować na aktualnej generacji (a trudno wyobrazić sobie inny scenariusz), to deweloperzy powinni ujawnić grę w przeciągu następnych 12 miesięcy – w końcu nowe maszyny mają trafić na rynek pod koniec 2020 roku.

Twórcy wciąż nie komentują doniesień, a jednocześnie Brytyjczycy wciąż rozwijają markę Total War (Attila, Warhammer, Warhammer 2, Saga: Thrones of Britannia, Arena, Three Kingdoms) oraz nie możemy zapomnieć o projekcie dla Microsoftu – twórcy zajęli się stworzeniem Halo War 2.

Źródło: https://www.pcgamer.com/the-team-behind-alien-isolation-is-working-on-a-first-person-tactical-shooter/

Tagi: alien: isolation Creative Assembly Obcy: Izolacja