Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2018 17:47
Omega Labyrinth Z zablokowane ze względu na seksualny charakter. Sony nie zgadza się na premierę
1908V

Omega Labyrinth Z zablokowane ze względu na seksualny charakter. Sony nie zgadza się na premierę

Sony w ostatnich latach niezbyt często ingeruje w produkcje wrzucane na swoje konsole, ale najwidoczniej twórcy Omega Labyrinth Z przekroczyli granicę. Tytuł nie trafi do Europy oraz Stanów Zjednoczonych w wersji na PlayStation 4 i PlayStation Vitę.

Omega Labyrinth Z to japoński rogal przygotowany przez japoński Matrix Software. W produkcji zadaniem gracza jest eksploracja kolejnych podziemi w poszukiwaniu „Świętego Graala Piękności”. Artefakt pozwoli spełnić życzenie jednej dziewczyny, więc wiele kobiet postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż za przedmiotem.

Super Seducer nie trafi na PlayStation 4. Sony nie zezwala na nękanie kobiet

Sympatycy japońskiej sztuki muszą szykować się na import. Gra Matrix Software otrzymała klasyfikację PEGI 18 za treści seksualne, jednak Rada Standardów Wideo (VSC) zdecydowała się odmówić wydania certyfikatu i wrzucenia produkcji na brytyjski rynek w wersji pudełkowej.

Gdzie znajduje się problem? Wystarczy spojrzeć choćby na jeden materiał z Omega Labyrinth Z, by zrozumieć oburzenie Brytyjczyków. W tytule należy „dotykać określonych punktów na ciele kobiet w celu ich wzbudzenia” i dzięki „udanej akcji odkrywamy część ubrania dziewczyny”.

„Gracz nakłada miód na ciało dziewczynki. Kreatura przypominająca psa liże miód z ciała, co powoduje rozbudzenie. Podobnie jak w poprzedniej mini-grze, gdy osiąga pewien poziom pobudzenia, część  odzieży spada lub znika. Kiedy pies liże miód, dziewczynki reagują seksualnym jękiem.”

Problemem tytułu jest również fakt, że bohaterki są prezentowane jako dziewczynki w wieku szkolnym – uczennice pierwszego roku trzymają w rękach misia. Zdaniem VCS „gra wyraźnie promuje seksualizuję dzieci poprzez interakcję seksualna między gracze a postaciami kobiecymi”.

Nadal czekaliśmy na decyzję dotyczącą wrzucenia Omega Labyrinth Z w innych krajach Europy, ale tym razem Sony zareagowało:

„Z przykrością informujemy, że wydanie gry zostało odwołane na PlayStation 4 i PlayStation Vita, we wszystkich regionach Zachodu na stałe. Nie będziemy dalej komentować tej sytuacji. Dziękujemy za wsparcie.”

Powyższą wiadomość wydało PQube Games, czyli wydawca, który podkreśla, że stara się wydawać na zachodzie różne produkcje bez ingerencji w materiał źródłowy. W przypadku Omega Labyrinth Z firma współpracowała ze wszystkimi organami związanymi z klasyfikacjami wiekowymi, jednak PQube musi uszanować decyzję Sony:

„Podczas gdy PQube współpracowało ze wszystkimi organizacjami do spraw klasyfikacji wiekowej na ich odpowiednich terytoriach, wydawca musi z szacunkiem spełnić życzenia posiadacza platformy i w związku z tym wycofał wszystkie plany dotyczące europejskiej i północnoamerykańskiej premiery Omega Labyrinth Z na PlayStation 4 i PlayStation Vita.”

Poniżej możecie spojrzeć na fragment rozgrywki z Omega Labyrinth Z.

Tagi: blokada Omega Labyrinth Z playstation 4 playstation vita Sony tweet