Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2018 18:41
Cyberpunk 2077 powinien wyglądać świetnie na PS4 i XOne. CDP RED wyciśnie ostatnie soki z PS4 Pro i XOneX
3478V

Cyberpunk 2077 powinien wyglądać świetnie na PS4 i XOne. CDP RED wyciśnie ostatnie soki z PS4 Pro i XOneX

CD Projekt RED zachwycił dziennikarzy pierwszą prezentacją Cyberpunk 2077, ale nie jest sekretem, że gra była prezentowana na mocnym PC. Twórcy stoją teraz przed trudnym zadaniem, bo muszą nie tylko dopracować tytuł na PlayStation 4 Pro i Xboksa One X, ale zagwarantować przyjemną rozgrywkę również na PlayStation 4 i Xboksie One.

Twórcy z Polski przyjechali do Los Angeles z kawałkiem gry, o którym dziennikarze z całego świata wypowiadają się w samych superlatywach. Studio podczas prezentacji wykorzystało mocnego PC-ta, jednak nawet na konsolach mamy zobaczyć piękny, cyberpunkowy świat.

Cyberpunk 2077. Prezentacja figurki wartej ponad 3200 zł

Marcin Iwiński rozmawiał z dziennikarzem GamesIndustry.biz i podczas rozmowy współzałożyciel CD Projektu wspomniał o możliwościach aktualnej generacji:

„Gra działała na wysokiej klasy PC. To kolejna generacja naszego własnego silnika – i szczerze mówiąc, wciąż pracujemy nad renderingiem, więc mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Aktualna generacja konsol jest naprawdę potężna, zwłaszcza Xbox One X i PlayStation 4 Pro. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wycisnąć z urządzeń całą moc, ale jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, co możemy dokładnie osiągnąć. Wersja na PC będzie zawsze lepsza, ponieważ ten sprzęt jest stale aktualizowany i ulepszany. Jednak gra powinna wyglądać świetnie na konsolach aktualnej generacji.”

Iwiński podczas dyskusji nie ukrywał, że „praca nad grą to wiele krwi, potu i łez”, jednak teraz w końcu CD Projekt RED może dumnie prezentować swoją przygodę. Dotychczas studio nie mogło za wiele zdradzić, ale kampania marketingowa rusza małymi krokami. Polacy nie zamierzają się w tym wypadku śpieszyć i firma będzie małymi krokami przedstawiać świat.

Studio doskonale zdaje sobie sprawę, że wielu graczy chciałoby już teraz zobaczyć demo z E3, jednak CDP RED na początku chciał sprawdzić reakcje dziennikarzy, a gdy zespół będzie faktycznie gotowy, to materiał zostanie opublikowany szerokiej publiczności.

 Studio doskonale zdaje sobie sprawę, że sukces Wiedźmina 3: Dziki Gon to dla nich pewien problem – teraz każdy gracz będzie oceniał Cyberpunk 2077 właśnie ze względu na przygodę Geralta:

„Musimy zostać skromni. Niezależnie od tego, jak udana była nasza ostatnia gra, to kolejna pokaże na co nas stać. To właśnie za jej pomocą ludzie nas ocenią. Wiedźmin 3 był niesamowity – myślę, że mogę to obiektywnie powiedzieć – ale jeśli nie dotrzymamy obietnic i nie spełnimy naprawdę wysokich oczekiwań względem Cyberpunka, wszyscy powiedzą „Hej, co z Wami? Tworzycie teraz crapy?”

Iwiński wspomniał również o zarzutach dotyczących toksycznej atmosfery pracy i przedstawiciel CD Projektu zaznaczył – podczas tworzenia wysokobudżetowych hitów są momenty spokojne, ale także chwile, podczas których cały zespół musi ciężko pracować. Firma tego nie ukrywa, jednak płaci za dodatkowe godziny.  Zdaniem Iwańskiego – wszystkie najlepsze i największe studia decydują się na taką praktykę.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-06-21-blood-sweat-tears-cyberpunk-2077

Tagi: