Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.06.2018 10:54
Red Dead Redemption 2 na komputerach. Programista pochwalił się pracą nad wersją PC
2685V

Red Dead Redemption 2 na komputerach. Programista pochwalił się pracą nad wersją PC

Red Dead Redemption 2 zostało póki co zapowiedziane tylko dla PS4 i XOne. Wygląda jednak na to, że deweloperzy z Rockstar pracują już nad konwersją na PC.

Skąd takie wesołe wieści dla fanów grania na PC? Ze źródła wielu branżowych przecieków, czyli ze znanego serwisu LinkedIn. Jeden z deweloperów pracujących do października 2016 roku w Rockstar pochwalił się na LinkedIn swoimi dokonaniami, twierdząc, że pracował jako programista przez ostatnie lata nad Red Dead Redemption 2 na PS4, XOne oraz na... PC!

Han Solo rozczarował Disney. Spinoffy wstrzymane

Wygląda zatem na to, że Rockstar już od dawna szykuje pecetową wersję Red Dead Redemption 2. Posiadacze gamingowych blaszaków mogą jednak długo poczekać na ten tytuł. W końcu tak było z Grand Theft Auto V. W przypadku tego gangsterskiego sandboksa na premierę czekaliśmy aż 2 lata, do kwietnia 2015 r. Bardzo możliwe, że Take-Two chce ponownie przyjąć taką strategię wydawniczą.

Trzeba powiedzieć, że to posunięcie związane z opóźnieniem premiery GTA V na PC sprawdziło się w 100%. GTA V cały czas sprzedaje się niewiarygodnie dobrze (jak na wydawniczego staruszka). Niedawno Take-Two chwaliło się, że GTA V rozeszło się już w nakładzie ponad 95 milionów sztuk. To najlepszy wynik w historii wysokobudżetowych gier AAA.

Tagi: ps4 rdr Red Dead Redemption 2 Rockstar Xone