Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2018 21:50
PlayStation 4 ma wspierać cross-platform oraz zmianę PSN ID. Firma pozwoli pobierać gry z PS Now
5699V

PlayStation 4 ma wspierać cross-platform oraz zmianę PSN ID. Firma pozwoli pobierać gry z PS Now

Sony ma w planach kilka ciekawych innowacji, które mają zachęcić graczy do grania na japońskim sprzęcie. Firma przygotowuje podobno szereg nowych aktualizacji i klienci mogą liczyć na oczekiwane od dawna funkcje.

Nie są to wciąż potwierdzone informacje, ale inżynierowie Sony mają pracować nad kilkoma funkcjami, o które od dawna proszą gracze z całego świata.

The Last of Us Part 2 powstaje, bo twórcy mają coś do przekazania. Studio rozszerzy wątek seksualności Ellie

Od ubiegłego tygodnia wciąż słyszymy narzekania graczy, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego japońska korporacja blokuje wspólne serwery i tylko posiadacze PlayStation 4 nie mogą grać ze znajomymi z innych platform. Sony podobno dostrzega te głosy i firma ma ułatwić dostęp do swoich serwerów – wspólna gra na PS4, XOne, NS i PC ma nastąpić do 31 marca 2019 roku, ponieważ Japończycy chcą mieć pewność, że gracze nadal będą chętnie sięgać po PS4.

Wielkie zmiany mają nadejść również w przypadku PlayStation Now – kolejne źródło potwierdza innowacje w usłudze i od września klienci mają pobierać tytuły na dysk konsoli. Możemy w tej sytuacji oczekiwać dużej kampanii marketingowej, a może nawet udostępnienia PS Now w kolejnych krajach.

Na koniec roku ma nadejść kolejna wyczekiwana przez graczy funkcja – Sony ma planować wprowadzenie zmiany nazwy PlayStation ID i opcja zostanie podobno udostępniona do końca roku. Wstępne informacje mówią o grudniu – premiera może odbyć się podczas PlayStation Experience 2018.  

Mateusz, dzięki za link!

Źródło: http://thelootgaming.com/exclusive-sony-planning-on-introducing-cross-play-name-changes-and-ps-now-downloads-this-fiscal-year/

Tagi: cross-platform playstation 4 PlayStation 4 Pro sony