Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2018 14:35
Nintendo banuje Nintendo Switch z zainstalowanymi pirackimi grami
2659V

Nintendo banuje Nintendo Switch z zainstalowanymi pirackimi grami

„Nintendo wykonało świetną robotę” – takimi słowami podsumował antypirackie działania jeden z hakerów, który dokładnie przyjrzał się pracy wykonanej przez japońską korporację. Nintendo zaczęło banować pierwsze konsole i gracze tracą dostęp do sieciowej rozgrywki.

Jeszcze w ubiegłym roku pojawiły się głosy dotyczące „złamania Nintendo Switcha”. Sympatycy grzebania w sprzętach dość prędko potrafili dobrać się do japońskiego sprzętu, więc wgrywanie nieoficjalnego oprogramowania było tylko kwestią czasu.

Valkyria Chronicles 4 wygląda dobrze na Switch. Zwiastun z gameplayem

O pirackich grach na Nintendo Switch mogliście przeczytać już kilka miesięcy temu, jednak wiele na to wskazuje, że Nintendo po prostu czekało z dokładną prezentacją swoich zabezpieczeń, ponieważ pierwsi gracze stracili już dostęp do sieciowej rozgrywki.

Całą sytuację opisuje SciresM – haker oraz użytkownik Reddita – który mówi wprost: Japończycy tym razem nie zawiedli. Nintendo Switch wykonuje kilka czynności podczas podłączenia do Sieci i firma doskonale wie, który gracz korzysta z gier ściągniętych z nielegalnego źródła.

Sytuacja jest bardzo prosta – każda fizyczna wersja gry na Nintendo Switch posiada swój unikalny kod oraz przesyła do konsoli zaszyfrowane dane, więc Japończycy potrafią wykryć, czy włączony tytuł posiada autoryzowane informacje i czy faktycznie jest to kupiony tytuł w pudełku. Natomiast w przypadku cyfrówek Nintendo zdecydowało się na połączenie produkcji z konsolą i w tej sytuacji identyfikator urządzenia musi być zgodny z kupionym tytułem.

Jeśli pobierzemy produkcję z Sieci z nielegalnego źródła, to firma wykrywa niepasujące lub niepołączone dane z kontem Nintendo i w rezultacie użytkownik traci dostęp do wszystkich sieciowych funkcji Nintendo Switcha.

Źródło: https://gamasutra.com/view/news/320424/Following_hardware_exploit_Nintendo_bans_Switch_consoles_with_pirated_games.php

Tagi: ban Nintendo Switch piraci piractwo switch