Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2018 14:38
World War Z na E3. Gameplay pokazuje walkę z mnóstwem przeciwników
912V

World War Z na E3. Gameplay pokazuje walkę z mnóstwem przeciwników

Walka z biegającymi truposzami nigdy się nie nudzi? World War Z zamierza podkręcić zabawę zrzucając w stronę uzbrojonych graczy prawdziwe hordy przeciwników. Pierwszy gameplay wygląda intrygująco.

Saber Interactive pod koniec ubiegłego roku potwierdziło prace nad grą w świecie World War Z. Twórcy bazują na powieści Maxa Brooksa z 2006 roku oraz na filmie Marca Forstera z 2013 roku. Tytuł trafi na PlayStation 4, Xboksy One i komputery osobiste.

E3 2018 – Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Deweloperzy wciąż nie potwierdzili ostatecznej daty premiery, jednak podczas E3 zespół zaprezentował świeży gameplay, który pozwala spojrzeć na walkę czteroosobowych oddziałów. Zawodnicy muszą bronić wyznaczonych lokacji, budować zapory i następnie eliminować kolejne hordy szwędaczy.

Studio już wcześniej potwierdziło, że właśnie na tym będzie polegać rozgrywka – zombie biegnie, my strzelamy i ustawiamy najróżniejsze pułapki, a w międzyczasie weźmiemy udział w różnych aktywnościach. Istotnym detalem jest również wykorzystywanie elementów otoczenia (przykładowo samochodów), dzięki którym możemy przykładowo zmienić „bieg” przeciwników, czy też nakierować ich w odpowiednie miejsce, gdzie wcześniej zamontujemy kilka śmiercionośnych niespodzianek.

W produkcji pojawi się możliwość personalizacji broni, rozwijania bohaterów, a podczas opowieści odwiedzimy kilka krajów. Aktualnie nie poznaliśmy konkretów dotyczących fabuły, ale już teraz można odnieść wrażenie, że wydarzenia w World War Z będą odgrywać rolę drugoplanową – najważniejsza będzie walka z tłumami zombiaków.

Tagi: e3 e3 2018 gameplay Sabre Interactive World War Z