Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.06.2018 09:24
Sekiro: Shadows Die Twice. "Będziecie często umierać". Informacje o grze twórców Dark Souls
2424V

Sekiro: Shadows Die Twice. "Będziecie często umierać". Informacje o grze twórców Dark Souls

Autorzy Dark Souls i Bloodborne nawiedzili kilka dni temu konferencję Microsoftu i zrobili to w dosyć zaskakującym stylu. Chodzi o Sekiro: Shadows Die Twice.

Członkowie ekipy From Software pojawili się w Los Angeles, by opowiedzieć o szykowanej przez siebie grze. Z rozmowy z IGN dowiadujemy się, że Sekiro: Shadows Die Twice będzie tak samo hardkorowo trudne, jak seria Souls. "Będziecie umierać często w tej grze a gry wcale nie ułatwia mechanizm wskrzeszania bohatera" - zapowiada deweloper z From Software.

Gameplay z The Last of Us Part 2 to fałszywka?

Głównym bohaterem Sekiro jest facet, który przysiągł bronić "młodego panicza" (10-letniego chłopca ze zwiastuna). Protagonista stracił w jednej konfrontacji ramię, ale nie wykluczył się z walki. Gość dysponuje specjalną protezą, którą wykorzystuje w trakcie potyczek.

W prawej ręce bohater dzierży katanę, a lewa ręka to wspomniana mechaniczna proteza. Dzięki temu możemy np. wypuszczać linkę z hakiem, przemieszczając się szybko w lokacjach i zasłaniać się przed ostrzami stalowym ramieniem. W grze pojawią się pewne erpegowe elementy (motyw wzmacniania bohatera), ale nie mamy wg From Software liczyć na zbieranie ekwipunku, tak jak w Dark Souls.

Tym razem fabuła ma być też bardziej wyeksponowana, niż w grach z serii Souls. Nie mamy jednak co liczyć na zalewanie nas cutscenkami - gracz musi przez większość czasu sam odkrywać informacje o świecie. From Software twierdzi również, że inspiracją dla Sekiro była marka Tenchu. Gra ma posiadać podobną strukturę lokacji do pierwszej części Dark Souls (sieć połączonych ze sobą stref).

Jeśli chodzi o mechanizm "drugiej szansy", to bohater może faktycznie wskrzesić się po zgonie bez konieczności odpalania poprzedniego save'a. Wiemy jednak, że gracze będą mogli to zrobić tylko ściśle wyznaczoną ilość razy.

Tagi: e3 2018 From Software ps4 Sekiro Shadows Die Twice xone