Roger Żochowski Roger Żochowski 10.06.2018 23:16
Session – nowa gra o desce zmierza na XOne
678V

Session – nowa gra o desce zmierza na XOne

EA miało przywieźć ze sobą do Los Angeles Skate 4. Dali ciała, ale być może naprawi to Microsoft za pośrednictwem Session.

Na konferencji giganta z Redmond zaprezentowano melancholijny trailer nowej produkcji traktującej o jeździe na deskorolce. Po bardzo słabym Tony Hawk 5 będzie to z pewnością nie lada gratka dla fanów tego nieco zapomnianego gatunku. Stworzeniem  produkcji zajmuje się niezależna firma Crea-ture Studios z Montrealu, co udało się dzięki udanej kampanii w serwisie Kickstarter.

Duchowy spadkobierca Skate podbija Kickstartera

Wygląda na to, że  tytuł postawi przede wszystkim na realizm co mnie osobiście bardzo cieszy. Tytuł trafi do wczesnego dostępu na Steam Early Access i Xbox Game Preview pod koniec 2018 roku, za to jego oficjalna premiera przewidziana została na 2019. Wspomniałem we wstępie o Skate nie bez powodu, bo Session zaadoptuje system sterowania z tej serii. Ruchy gałek analogowych odpowiedzialne będą za poszczególne stopy i kręcąc analogami wykonami przeróżne triki. 

Gdy nie będziemy jeździli na desce, przejdziemy do trybu filmowego, rejestrującego nagrania naszych trików w celu ich edycji i udostępniania. System kamer został zainspirowany filmami o jakości VHS z lat 90, kiedy to moda na jazdę na deskorolce kwitła również w Polsce. Kampania na Kickstarterze wspominała też o edytorze skateparków, trybie fabularnym i sieciowych zmaganiach.

A pamiętacie taki tytuł jak Grind Session?

 

Tagi: