Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.06.2018 16:57
Generation Zero to nowa gra Avalanche Studio. Twórców Mad Max, Just Cause i RAGE 2
1418V

Generation Zero to nowa gra Avalanche Studio. Twórców Mad Max, Just Cause i RAGE 2

Avalanche Studio postanowiło jeszcze przed E3 przedstawić światu swoją nową markę. Deweloperzy pracują nad Generation Zero, które zadebiutuje w przyszłym roku.

Generation Zero to kooperacyjny shooter w otwartym świecie z mocnymi elementami survivalu przygotowany przez Avalanche Studio, czyli twórców serii Just Cause, ostatniego Mad Maxa, wymagającego The Hunter: Call of the Wild oraz nadciągającego RAGE 2.

Twórcy Just Cause i Mad Max wykupieni przez Nordisk Film

W kolejnych tygodniach Generation Zero zostanie szeroko zaprezentowany, jednak premiera produkcji odbędzie się dopiero w 2019 roku. Mimo to już teraz wiemy, że w produkcji trafimy do wielkiego świata przygotowanego na silniku APEX, który zaoferuje cykl dnia/nocy, dynamiczną pogodę, złożone zachowanie sztucznej inteligencji, symulowaną balistykę pocisków, czy też klimatyczną ścieżkę dźwiękową z lat 80.

Akcja produkcji została osadzona w Szwecji (lata 80.), jednak będzie to alternatywna wizja rzeczywistości, w której zmierzymy się z potężnymi i wielkimi maszynami. Deweloperzy stawiają na zabawę maksymalnie czterech graczy na jednym serwerze, która będzie wymagającym doświadczeniem.

W Generation Zero mamy trafić do krainy, w której każdy przeciwnik ma swój cel, a najróżniejsze obrażenia będą trwale widoczne na ciele rywali.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Avalanche Studios Generation Zero zapowiedz