Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 31.05.2018 11:38
Twórcy Just Cause i Mad Max wykupieni przez Nordisk Film
661V

Twórcy Just Cause i Mad Max wykupieni przez Nordisk Film

Avalanche Studios jest bardzo dobrze znane fanom gier z otwartym światem. Dotychczas działali na rynku niezależnie, jednak ich wolność właśnie się kończy, bowiem w całości kupuje je nordycki gigant branży filmowej

Szwedzkie studio pracuje obecnie wraz z id Software nad drugą częścią RAGE. Wcześniej Avalanche Studios dało nam bardzo popularną serię Just Cause oraz Mad Maxa.

RAGE 2 - gameplay przepełniony akcją

W kwietniu zeszłego roku działający w krajach nordyckich potentat wydawniczy Nordisk Film stał się posiadaczem części udziałów firmy. Teraz, do końca czerwca 2018 roku ma przejąć większość, stając się de facto pełnym właścicielem Avalanche Studios. Ma to być największa transakcja w studwunastoletniej historii Nordisk Film. Korporacja - zresztą jak wskazuje jej nazwa - dotychczas skupiała się na rynku filmowym, jednak przejęcie twórców Just Cause ma być dla nim wielkim wejściem w branżę gier wideo.

Na razie trudno powiedzieć, jakie będą konsekwencje dla Szwedów, jednak jeśli wierzyć w komunikat opublikowany przez Nordisk Film, nie będzie dużych zmian, zarówno personalnych, jak i organizacyjnych. To dobra informacja, zwłaszcza że Avalanche Studios wygląda na dobrze naoliwiony mechanizm i logicznym posunięciem byłoby pozostawienie im wolnej ręki. Niech robią to, w czym są najlepsi i to w sposób, jaki dotychczas zapewniał im powodzenie.

Tagi: Avalanche Studios just cause 3 Mad Max Rage 2