Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2018 14:06
CD Projekt wciąż rośnie. Rekordowe wyniki na giełdzie przed prezentacją Cyberpunk 2077
1684V

CD Projekt wciąż rośnie. Rekordowe wyniki na giełdzie przed prezentacją Cyberpunk 2077

Zbliżające się targi w Los Angeles powinny odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących Cyberpunk 2077. Gra rodzimego studia elektryzuje cały świat i bardzo dobrze na E3 reaguje giełda, na której CD Projekt zanotował kolejny rekord.

CD Projekt RED pojawi się na tegorocznych targach w Los Angeles, więc gracze mogą oczekiwać na konkrety dotyczące Cyberpunk 2077. Organizatorzy E3 potwierdzili prezentację gry RPG polskiego studia.

E3 2018 - Co? Gdzie? Kiedy? Rozkład jazdy!

Nadal trudno przewidzieć, czy przedstawiciele CD Projekt RED dogadali się z przykładowo Microsoftem i pokażą światu nowy zwiastun Cyberpunk 2077 na konferencji giganta z Redmond, jednak taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.

To właśnie dzięki imprezie w Los Angeles włodarze firmy mogą z uśmiechami na ustach przyglądać się sytuacji na rynku. CD Projekt ponownie zanotował spory skok wartości (+5%) i rezultat pozwolił przekroczyć próg 15 mld zł – w tej sytuacji w niecały miesiąc wycena CDP powiększyła się o 1 mld zł, ponieważ kilka tygodni temu informowaliśmy o pobiciu progu 14 mld zł.

Aktualnie jedna akcja CD Projektu jest wyceniona na 156,70 zł, a 6 czerwca 2013 roku inwestorzy musieli płacić zaledwie 8,69 zł chcąc zainwestować gotówkę w twórców growych przygód Wiedźmina. W rezultacie wycena CDP zbliżyła się do KGHM i mBanku.

Wiele pewnie zależy jeszcze od zbliżających się targów w Los Angeles, ale trudno wyobrazić sobie sytuację, by włodarze firmy nie zdecydowali się na wykorzystanie sytuacji – mocny zwiastun z kilkoma konkretami pozwoli przeskoczyć kolejny próg.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/rekordowa-kapitalizacja-cd-projekt-przekroczyla-15-mld-zl/se9kkwp

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 e3 2018 giełda