Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2018 20:38
Boss Key Productions kończy działalność. Cliff Bleszinski zamyka studio odpowiedzialne za LawBreakers
1594V

Boss Key Productions kończy działalność. Cliff Bleszinski zamyka studio odpowiedzialne za LawBreakers

Cliff Bleszinski ostatnie cztery lata rozwijał swoje nowe studio, starał się podbić rynek strzelanek, miał wielką wizję, kilka ciekawych planów, ale w ostateczności… Boss Key Productions zostało właśnie zamknięte. Znany deweloper chce teraz odpocząć.  

Boss Key Productions zostało założone w 2014 roku przez dwie osoby. Cliff Bleszinski oraz Arjan Brussee chcieli podbić rynek oferując graczom ciekawe doświadczenie i ich pierwszym tytułem był LawBreakers. Gra trafiła na PlayStation 4 i PC, ale nie zdołała podbić serc graczy, a w ostatnich tygodniach zespół wrzucił na rynek Radical Heights, które znajdowało się w bardzo wczesnej fazie powstawania.

Radical Heights mocnym falstartem. Gra przepełniona problemami

To były dwa błędne strzały, więc Boss Key Productions zostało oficjalnie zamknięte. Cliff Bleszinski wydał na Twitterze krótkie oświadczenie, w którym podkreślił, że chociaż plany były wielkie, to jednak niestety tym razem się nie udało:

„LawBreakers było świetną grą, która niestety nie uzyskała aprobaty, a w ostatniej próbie wydaliśmy przedstawiciela wielkiego gatunku Battle Royale i Radical Heights zostało dobrze przyjęte, ale było już za późno.”

Deweloper podkreślił, że chce skupić się na rodzinie i po prostu odpocznie. Zamierza jeszcze wrócić tworzyć gry wideo, ale wiele na to wskazuje, że nie powinniśmy liczyć na rychłą premierę jego nowych tytułów.

Cliff podkreślił, że serwery Radical Heights będą przez pewien czas dostępne.

Źródło: Twitter.com

Tagi: