Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2018 15:33
Frostpunk z wielkimi planami rozwoju. Twórcy zapowiadają świetne i bezpłatne dodatki
616V

Frostpunk z wielkimi planami rozwoju. Twórcy zapowiadają świetne i bezpłatne dodatki

Na początku miesiąca 11 bit studios potwierdziło pozytywne rezultaty Frostpunk, a jednocześnie twórcy zapowiedzieli przygotowanie rozszerzeń. Właśnie otrzymaliśmy szczegółowe plany, które zainteresują sympatyków gry.

11 bit studios zostało podzielone na trzy oddziały – pierwszy pracuje nad tajemniczym „Projekt8”, kolejny rozwija This War of Mine, a trzeci zajmuje się rozszerzeniem Frostpunk. To właśnie ten ostatni postanowił pochwalić się planami na kolejne miesiące.

Project8 tajemniczą grą 11 bit studios. Twórcy prezentują kapitalne wyniki Frostpunk

Frostpunk zaliczył bardzo dobry start. Wystarczyło zaledwie 66 godzin od premiery, aby gracze nabyli 250 000 egzemplarzy, a firma na początku miesiąca informowała, że po 14 dniach od debiutu, gra zanotowała przychody czterokrotnie przewyższające wynik This War of Mine w tym samym okresie produkcji.

Twórcy jeszcze w 2018 roku zamierzają wrzucić na rynek kilka dużych rozszerzeń, a kolejne trafią do graczy w przyszłym roku. Na dobry początek możemy liczyć na:

  • Nowy tryb Survivor – specjalny tryb dla największych wymiataczy, który odblokuje męczące modyfikatory. Rozszerzenie zadebiutuje w czerwcu.
  • Podstawowe opcje dostosowania: Personalizacja ludzi i maszyn.
  • Nowy scenariusz (The Builders): To najważniejsza aktualizacja w 2018 roku. Gracze otrzymają zupełnie nowy scenariusz z własną historią i wyzwaniem.
  • Nowy tryb gry (Endurance): Jest to odpowiedź deweloperów na „niekończącą się zabawę”, czy jak kto woli „sandbox mode”. Twórcy obiecują kilka ciekawych elementów wyróżniających rozgrywkę.
  • Aktualizacja Winter Snapshots: Twórcy przygotowują narzędzia do kreowania pięknych screenów i zdjęć.

Niestety, studio nie ujawniło konkretów dotyczących przeniesienia gry na PlayStation 4, Xboksa One, czy też Nintendo Switcha, ale możemy mieć nadzieję, że już wkrótce otrzymamy wszystkie informacje.

Frostpunk DLC

Źródło: Twitter.com

Tagi: 11 Bit Studios dlc dodatki Frostpunk pc