Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2018 21:00
Project8 tajemniczą grą 11 bit studios. Twórcy prezentują kapitalne wyniki Frostpunk
1459V

Project8 tajemniczą grą 11 bit studios. Twórcy prezentują kapitalne wyniki Frostpunk

Takie wiadomości zawsze piszę z ogromną przyjemnością. 11 bit studios na konferencji inwestorskiej potwierdziło świetne rezultaty wygenerowane przez Frostpunk, a jednocześnie wspomniało o dalszych planach. O tym zespole będzie w najbliższych latach bardzo głośno.

11 bit studios zaprezentował sporo pozytywnych informacji na konferencji inwestorskiej. Na dobry początek warto podkreślić, że choć Frostpunk zadebiutował dopiero 14 dni temu to jego przychody czterokrotnie przewyższyły This War of Mine w tym samym okresie produkcji.

Frostpunk ze świetnym rezultatem. Twórcy się chwalą i zapowiadają darmowe DLC

Zespół pierwszy raz w swojej historii pracował w tak dużym zespole, nagrywał muzykę w studio i wydał tytuł jednocześnie w siedmiu językach. Twórcy podkreślają, że to dopiero ich początek, bo choć produkcja była ogromnym wyzwaniem, to jednak 11 bit studios mierzy znacznie wyżej.

Jeszcze w maju poznamy dokładne plany dotyczące rozwoju Frostpunk – wiele na to wskazuje, że gra nie tylko trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One, to ma jednocześnie szansę wskoczyć na Nintendo Switch. Dodatkowo warto wspomnieć, że tytuł ma dostarczać nowych emocji przez kolejne lata.

11 bit studio zostało podzielone na 3 zespoły – pierwszy będzie rozwijał Frostpunk, drugi This War of Mine, a trzeci zajmuje się „Projekt8”, czyli aktualnie tajną grą Polaków. Każda formacja jest autonomiczna, prowadzona przez doświadczonych liderów i każda posiada dużą twórczą swobodę.

This War of Mine otrzymało aktualnie 1 dodatek, jednak autorzy pracują nad dwoma kolejnymi opowieściami, które trafią na rynek w 2018 roku. Studio jednocześnie podkreśla, że jeszcze w tym roku będziemy świadkami kolejnej niespodzianki.

Zapytacie – a czym jest ten Project8? Deweloperzy wspominają o tytule następującymi słowami:

„Frostpunk był inny niż This War of Mine, Project8 będzie inny niż Frostpunk. Chcemy za każdym razem redefiniować jakość. Nowe dylematy, nowa narracja, nowe doznania, nowe emocje.”

Źródło: https://event.webcaster.pl/media/prezentacje/fin_konferencja_inwestorska_2018.pdf

Tagi: 11 Bit Studios frostpunk project8 this war of mine