Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2018 03:24
Pokémon: Let's Go, Pikachu!, Pokémon: Let's Go, Eevee!, Pokemon Quest! Zwiastun, data premiery i szczegóły
2893V

Pokémon: Let's Go, Pikachu!, Pokémon: Let's Go, Eevee!, Pokemon Quest! Zwiastun, data premiery i szczegóły

Japończycy zaskoczyli świat prezentując w nocy aż trzy nowe gry z serii Pokemon. Dwie produkcje trafią na Nintendo Switcha, a jedna trafi na urządzenia mobilne. Poznajcie konkretne szczegóły dotyczące nowych gier.

Od dawna pojawiały się plotki o specjalnym wydarzeniu dla fanów Pokemonów. Impreza rozpoczęła się o godzinie 3:00 i na show pojawiły się najważniejsze osobistości z Nintendo, The Pokemon Company, Niantic oraz oczywiście Game Freak.

Pokemon Switch jeszcze w tym tygodniu. To będzie „nowy początek w historii”

Pokemon Quest to zupełnie nowa gra przygotowana przez główny zespół Game Freak. Tytuł zmierza jednocześnie na Nintendo Switch i urządzenia mobilne. Gracze w tym wypadku trafią do regionu Kanto, a zainteresowani wezmą udział w „ekscytujących wyprawach”. Gra będzie dostępna ZA DARMO (free-2-play), a podczas rozgrywki skorzystamy ze specjalnych „Power Stones”, dzięki którym wzmocnimy naszą drużynę. Akcja odbywa się dokładnie na tajemniczej wyspie Tumblecube, która jest wypełniona skarbami i specjalnymi przedmiotami. W drużynie gracz może mieć 3 Pokemony.

Pokemon Quest jest dostępny od DZISIAJ na Nintendo Switch. Wersja na urządzenia mobilne zadebiutuje pod koniec czerwca

Pokémon: Let's Go, Pikachu! oraz Pokémon: Let's Go, Eevee! to zupełnie nowy rozdział w historii serii Pokemon. Gry trafią wyłącznie na Nintendo Switcha i wyglądają CUDOWNIE. Gracze otrzymają możliwość walki za pomocą jednego Joy-Cona, a sam Joy-Con będzie działał niczym Poke-Ball. Nintendo przygotowało nawet specjalny Poke-Joy-Con, dzięki któremu będziemy sterować grą, a nawet opiekować się Pokemonami. Gra jest w pełni zintegrowana z Pokemon GO i pozwoli nam przenosić zdobyte Pokemony z Pokemon GO do gry z Nintendo Switcha!

Pokémon: Let's Go, Pikachu! oraz Pokémon: Let's Go, Eevee! bazują na Pokémon Yellow: Special Pikachu Edition, które pierwotnie zadebiutowało w 1998 roku. Gry zaoferują kooperacje dla dwóch graczy na jednym ekranie – zainteresowani mogą wspólnie biegać, zbierać Pokemony i „wspólnie cieszyć się światem”. Pikachu i Eevee można personalizować – przykładowo założymy czapkę na głowę Pikachu i wybierzemy dla niego specjalny strój.

Pokeball ma wibrację, wydaje dźwięk, a gdy Pokemon będzie „w środku”, to poczujemy pewną integrację ze stworkiem. "PokeBallPlus" wykorzystamy w trzech grach: Pokémon: Let's Go, Pikachu!, Pokémon: Let's Go, Eevee! i Pokemon GO (połączenie Bluetooth).

Powstaje już kolejna gra z serii Pokemon na Nintendo Switch - "pełnoprawny RPG" ma trafić na rynek w drugiej połowie 2019 roku. Możemy w tej sytuacji oczekiwać zupełnie nowej odsłony na nowym silniku (teraz gra bazuje na Yellow).

PREMIERA: 16 LISTOPADA! 

 

Źródło: Twitter.com

Tagi: Nintendo Nintendo Switch Pokemon Pokémon Quest pokemon switch