Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.05.2018 21:03
Battlefield V. Kobiety dalej wywołują kontrowersje. Pracownik DICE przeprasza
3991V

Battlefield V. Kobiety dalej wywołują kontrowersje. Pracownik DICE przeprasza

Wysunięcie kobiet na pierwszy plan w Battlefield V nie przestaje budzić kontrowersji. Emocje poniosły nawet dewelopera z DICE.

Fani domagający się historycznej autentyczności nie są zachwyceni ze sposobu, w jaki przedstawiana jest II Wojna Światowa w Battlefield V. Faktycznie działania frontowe kobiet były w tym konflikcie ograniczone do minimum (np. w trakcie wojny zginęło tylko 16 spośród 350000 kobiet służących w amerykańskiej armii). DICE się tym jednak nie przejmuje, wrzucając płeć piękną na pierwszy plan. Wielu osobom, nazywającym to "feministyczną propagandą" się to po prostu nie podoba.

Totalbiscuit atakowany po śmierci przez pracownika EA

Dyan Duffin z DICE trochę przeholował z odpieraniem takich "ataków", odpisując na faktyczne, historyczne zarzuty fanów, w ironiczny i złośliwy sposób. Po kilku dniach Duffin postanowił jednak przeprosić za swoje reakcje na Twitterze i forum dyskusyjnym.

"Byłem nieprofesjonalny i za to przepraszam. (...)

Fani mają istotne zastrzeżenia i krytykę, ale pojawiło się to równocześnie z nienawistnymi komentarzami. Popełniłem błąd, to był rodzaj ognia bratobójczego, jeśli tak to mogę określić" - napisał pracownik DICE.

Uciekając na chwilę od historycznych kontrowersji... DICE opublikowało kolejne grafiki koncepcyjne z Battlefield V. Możemy tu zobaczyć krajobrazy przedstawiające Afrykę Północną i Norwegię, czyli miejsca, w których powalczymy w szykowanej strzelaninie. 

Źródło: https://www.vgr.com/dice-dev-apologizes-for-rudeness-over-battlefield-v-controversy/

Tagi: