Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.05.2018 17:17
Resident Evil 2 Remake przecieka. Pełne odświeżenie, nowe miejscówki i inspiracja Resident Evil 4
2653V

Resident Evil 2 Remake przecieka. Pełne odświeżenie, nowe miejscówki i inspiracja Resident Evil 4

Nadal czekamy na pełną prezentację Resident Evil 2 Remake, ale wiele na to wskazuje, że Capcom szykuje się do ujawnienia gry. Właśnie pojawiły się pierwsze przecieki sugerujące nadejście wielkiego i pięknego horroru.

W sierpniu 2015 roku Capcom oficjalnie potwierdził prace nad Resident Evil 2 Remake. Twórcy otrzymali zielone światło od szefostwa, jednak wciąż nie otrzymaliśmy nawet jednego zdjęcia prezentującego grę.

Devil May Cry 5 na E3? Aktor głosowy publikuje ciekawe zdjęcie

Wiele może zmienić się już wkrótce, ponieważ Capcom ma szykować się na pełną prezentację. Redakcja RelyonHorror.com podzieliła się informacjami, które otrzymała od własnego źródła i Resident Evil 2 Remake może okazać się jedną z niespodzianek nadciągającego E3.

Tytuł ma korzystać z mocy RE Engine, ale deweloperzy zajęli się mocną optymalizacją i wprowadzili do silnika nowe technologie – najlepiej prezentuje się podobno gra światła i cienia. Tytuł w wersji na PlayStation 4 Pro ma zaoferować 60 klatek na sekundę, a na PlayStation 4 otrzymamy 30 fps. Pod względem rozdzielczości możemy oczekiwać dynamicznego 4K, ale jednocześnie warto zaznaczyć, że Resident Evil 2 Remake to podobno pierwsza pozycja Japończyków stworzona z myślą o rozdzielczości 3840 x 2160 i będzie to „najlepiej wyglądająca produkcja Capcomu”.

Zespół odpowiedzialny za odświeżenie wykorzystał skanowanie fotogrametryczne, które znamy już z Resident Evil 7 i dzięki temu mamy wpaść do niemal fotorealistycznego Raccoon City. Studio nie zdecydowało się na wielkie zmiany w bohaterach, jednak strój Claire został „unowocześniony”, by pokazać jej wrażliwość na modę z lat 90.

Sporo w swoim czasie mówiło się na temat kamery – Capcom miał inspirować się w tym temacie Resident Evil 4 i akcję mamy obserwować zza ramienia bohatera.

Nad Resident Evil 2 Remake ma pracować zewnętrzny zespół, który jest jednak wspomagany przez twórców Resident Evil 2 i Resident Evil 4. Gra będzie zawierała dwie kampanie, a historie zostały podobno znacznie rozszerzone, ponieważ autorzy przygotowują dodatkowe treści i lokacje.

Jest to oczywiście wyłącznie plotka, ale… Gralibyście? Wspomnę tylko – Capcom do 31 marca 2019 roku planuje premiery dwóch dużych tytułów AAA.

Źródło: http://www.relyonhorror.com/latest-news/source-resident-evil-2-remake-to-be-best-looking-entry-to-date/

Tagi: Capcom e3 e3 2018 plotka resident evil 2 remake

Nie przegap