Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2018 21:23
PlayStation Classic Edition? Szef PlayStation wypowiedział się na temat małej konsoli
4738V

PlayStation Classic Edition? Szef PlayStation wypowiedział się na temat małej konsoli

Należę do graczy, którzy jeszcze nie rzucili gotówką w Nintendo widząc retro konsole, ale gdyby Sony zdecydowało się odświeżyć „Szaraka”, to z dziką furią składałbym zamówienie przedpremierowe. Niestety, Japończycy wciąż nie chcą zapowiedzieć urządzenia.

Nintendo wciąż nie rozbudziło mojego retro serca, jednak nie ukrywam, że wciąż czekam na zapowiedź małego Nintendo 64. Mimo wszystko najchętniej postawiłbym na półce dopieszczone PlayStation.

Nintendo 64 Classic Mini może zostać wkrótce ujawniony. Japończycy rejestrują znak towarowy

John Kodera od ubiegłego roku jest dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment i zarazem szefem marki PlayStation, więc to on musi odpowiadać na trudne pytania dziennikarzy. Japończyk został zapytany wprost, czy możemy liczyć na PlayStation Classic Edition?

Przedstawiciel PlayStation zaznaczył, że „nie ma o czym w tej chwili rozmawiać”, ale jednocześnie dodał, że jego firma zawsze stara się „wynurzać na światło dzienne” starsze tytuły i jest na to wiele sposobów. Odbyła się nawet w Sony specjalna dyskusja na temat potencjalnych opcji, ale słowa Kodery nie zwiastują rychłej premiery PlayStation Classic Mini.

„Nie ma o czym w tej chwili rozmawiać. Nasza firma stale wynurza na światło dzienne starsze tytuły i myślę, że są różne sposoby, by to robić. Toczyły się nawet dyskusje (w firmie) na temat tego jak można to realizować.”

Mimo wszystko mam nadzieję, że to tylko i wyłącznie zasłona dymna, a Sony zamierza zadowolić fanów retro urządzeń. Mam wrażenie, że PlayStation Classic Mini okazałoby się ogromnym strzałem w dziesiątkę.

Kupilibyście PlayStation Classic Mini? Zapraszam do ankiety.

Źródło: https://wccftech.com/playstation-classic-edition/

Tagi: