Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2018 21:40
Nintendo 64 Classic Mini może zostać wkrótce ujawniony. Japończycy rejestrują znak towarowy
2076V

Nintendo 64 Classic Mini może zostać wkrótce ujawniony. Japończycy rejestrują znak towarowy

Nintendo powinno w przeciągu kilku najbliższych tygodni ujawnić swoją kolejną, klasyczną konsolę. Firma właśnie zarejestrowała jednoznaczny znak towarowy, który na pewno nie pojawia się w tym wypadku bez przyczyny.

Plotki o Nintendo Classic Mini: Nintendo 64 czy też jak kto woli Nintendo 64 Classic Mini pojawiają się od ubiegłego roku. Wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnej prezentacji, jednak w końcu Nintendo wykonało „pierwszy krok” do wielkiego ujawnienia urządzenia.

Nintendo Classic Mini: Nintendo 64 coraz bliżej? Wyciek zdradza fantastyczny zestaw gier

Japoński oddział Nintendo zarejestrował krótki i zarazem bardzo treściwy znak towarowy: „N64”. W szczegółowych informacjach możemy znaleźć takie konkrety jak „sprzęt TV do gier”, „program do pobierania gier wideo”, „ROM do przechowywania programów do gier wideo”, „przenośny automat do gier”, czy też „joysticki i kontrolery”.

W ubiegłym roku Nintendo zaskoczyło świat rejestrując znak towarowy odpowiedzialny za kontroler do Nintendo 64, jednak wciąż urządzenie nie zostało przedstawione szerokiej publiczności. Trudno wyobrazić sobie, by Nintendo nie zdecydowało się w tym roku wrzucić na rynek kolejnej retro konsoli – NES Classic z 2016 roku i SNES Classic z 2017 roku rozbiły banki i zapewniły korporacji mnóstwo gotówki.

Pytaniem w tym wypadku wciąż pozostaje data premiery – jak wiadomo wiele gier ucieka przed premierą Red Dead Redemption 2, ale akurat Nintendo nie musi obawiać się większej konkurencji… W końcu na Nintendo 64 rzucą się miłośnicy retro sprzętu.

Źródło: https://www.usgamer.net/articles/nintendo-trademarks-n64-for-what-sure-sounds-like-a-n64-classic-mini

Tagi: n64 Nintendo Nintendo 64 nintendo 64 classic nintendo classic mini: nintendo 64