Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2018 15:35
Ultraviolet na Netflix. Platforma kupiła polski serial
682V

Ultraviolet na Netflix. Platforma kupiła polski serial

Netflix nie tylko tworzy seriale oryginalne w różnych krajach Europy, ale także sonduje rynek w poszukiwaniu ciekawych treści dla fanów z całego świata. Jednym z takich interesujących projektów okazuje się Ultraviolet, który będzie dostępny dla wszystkich subskrybentów.

Ultraviolet to polski serial emitowany od 25 października do 20 grudnia 2017 roku na AXN. Wendy West przygotował dziesięcioodcinkową opowieść, która została wyreżyserowana przez Jana Komasa oraz Sławomira Fabickiego. Scenariusz został napisany przez Igora Brejdyganta i Paulinę Murawską.

Six Underground to jeden z najdroższych filmów Netflix. Zaangażowani Ryan Reynolds i Michael Bay

Serial przedstawia historię Aleksandry Serafin, która jest zmuszona wrócić z Londynu do rodzinnej Łodzi. Kobieta widzi śmierć pewnej dziewczyny i według policji jest to samobójstwo. Serafin nie potrafi pogodzić się z zamknięciem śledztwa, więc decyduje się dołączyć do grupy detektywów-amatorów, którzy pracują nad rozwiązaniem zagadki tajemniczej śmierci.

Dawid Muszyński z NaEkranie.pl otrzymał wiadomość o nabyciu Ultraviolet przez Netflix. Platforma kupiła prawa do globalnego streamingu:

„Netflix zakupił prawa na globalny streaming tego polskiego serialu kryminalnego. Będzie on dostępny na naszej platformie również w Polsce i Czechach, gdzie obywatele mieli już szansę obejrzeć tę produkcję w telewizji. Premiera na naszej platformie odbędzie się jeszcze w tym roku.”

Premiera Ultraviolet na Netflix odbędzie się jeszcze w tym roku, ale widzowie nie mogą liczyć na przygotowanie drugiego sezonu przez platformę. AXN nadal ma prawa do marki i to włodarze tej stacji muszą zdecydować się na kontynuowanie przygody. Aktualnie prace zostały wstrzymane z powodu ciąży Marty Nieradkiewicz, czyli odtwórczyni głównej roli.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/netflix-kupil-prawa-do-dystrybucji-polskiego-ultraviolet-3201752

Tagi: Netflix serial ultraviolet