Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2018 21:38
PlayStation 5 ma zadebiutować dopiero pod koniec 2020 roku
2595V

PlayStation 5 ma zadebiutować dopiero pod koniec 2020 roku

Znany analityk zajmujący się branżą gier postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi potencjalnej premiery PlayStation 5. Mat Piscatella jest przekonany, że nie możemy liczyć na szybką premierę PlayStation 5.

„Kiedy zadebiutuje PlayStation 5?” – to jest aktualnie jedno z trzech najgorętszych pytań w naszej branży. Sony oczywiście nie śpieszy się z prezentowaniem szczegółów, ale dzisiaj korporacja wspomniała, że PlayStation 4 wchodzi w ostateczną fazę życia.

Prezes Sony: PS4 wchodzi w ostatnią fazę życia. Sprzedaż PS VR niższa od prognoz

Informacje przedstawione przez Sony postanowił wykorzystać Mat Piscatella i wypowiedział się na temat możliwej premiery nowej generacji od Japończyków. Analityk NPD jest przekonany, że urządzenie nie zadebiutuje na rynku przed jesienią 2020 roku.

Sony ma wykorzystać kolejne świąteczne okresy na promocje swoich dużych tytułów i tym samym zapewni urządzeniu „normalny cykl życia”. Zdaniem przedstawiciela NPD w przyszłości możemy znacznie częściej oczekiwać „modernizacji” urządzeń, ponieważ taki stan rzeczy ma odzwierciedlać sytuację w innych technologiach. Nie musimy oczywiście oczekiwać ewolucji podobnej z PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro lub analogicznie Xboksa One i Xboksa One X, ale analityk jest przekonany, że większa częstotliwość niesie wiele korzyści – nowy sprzęt ma trafiać na rynek co 1-2 lata (teraz 4-7 lat).

Końcówka 2020 roku wydaje się naprawdę sensowna z jednego powodu – Sony ma do zaoferowania jeszcze kilka dużych tytułów AAA, które mogą zostać „wystrzelone” w 2018 i 2019 roku, by właśnie w kolejnych miesiącach zaoferować klientom nową generacje.

PlayStation 4 otrzyma jeszcze przynajmniej 4 ekskluzywne gry prezentujące jakość AAA, więc mogę śmiało przypuszczać następujące ułożenie kalendarza: 

  • Days Gone (początek 2019 roku?)
  • Death Stranding (połowa 2019 roku? ew. 2059?)
  • Ghost of Tsushima (końcówka 2019 roku?)
  • The Last of Us Part 2 (początek 2020 roku?)

Możecie mieć pewność, że na tegorocznym E3 nie usłyszymy o nowej maszynie, więc pierwsza zajawka na E3 2019, wielka prezentacja na E3 2020 i premiera w listopadzie 2020 roku? ;)

Źródło: Twitter.com

Tagi: mat piscatella npd playstation 5