Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2018 17:16
Days Gone wykorzysta całą moc PlayStation 4. Pierwsze negatywne opinie po testach
5035V

Days Gone wykorzysta całą moc PlayStation 4. Pierwsza negatywna opinia po testach

Days Gone to jedna z ostatnich wielkich produkcji przygotowywanych wyłącznie dla PlayStation 4, więc możemy się spodziewać, że produkcja wymęczy japońskie konsole. Studio zapowiada wykorzystanie całej mocy urządzeń, ale Brytyjczycy jednocześnie muszą zmierzyć się z negatywna opinią dotyczącą swojej pracy.

Game Informer wciąż przedstawia produkcję Sony Bend i na najnowszym materiale padają bardzo mocne słowa – „popychamy PlayStation 4 do granic możliwości”. Twórcy zdają sobie doskonale sprawę, że będąc zespołem first-party muszą zagwarantować produkcji odpowiednią jakość.

Days Gone. Walka z grupą 300 przeciwników na nowym gameplayu

Gra może mieć mimo wszystko mały problem. Zdaniem dziennikarza Eurogamera – Days Gone to kwintesencja gry z 2015 roku. To bardzo typowa produkcja w otwartym świecie podejmująca temat apokalipsy zombie, która nie wyróżnia się niczym szczególnym.

„To nie jest The Last of Us, chociaż The Last of Us jest wyraźnie tym, czym chce być. I State of Decay. I Sons of Anarchy. I DayZ.”

Redaktor grał w 30-minutowe demo, które nie zachwyciło go w najmniejszym stopniu. Dwie misje nie zainspirowały zainteresowanego do dalszej rozgrywki, czy też nie zachęciły go do poznania świata. W trakcie rozgrywki zainteresowany kierował się z punktu A do punktu B, ale gameplay w tym wypadku nie wyróżniał się niczym szczególnym. Sony Bend korzysta podobno ze znanych schematów, które nie są ubarwione ciekawym światem, więc nie potrafią zachwycić.

Dokładne wrażenia z Days Gone znajdziecie tutaj. Dobrze, że takie słowa pojawiają się już teraz, gdy deweloperzy mają sporo czasu na dokładne dopracowanie tytułu i dopieszczenie świata – w końcu nie możemy zapomnieć, że premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

W galerii znajdziecie kilka ładnych fotek z Days Gone.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-05-21-days-gones-e3-demo-shows-scant-signs-of-life

Tagi: Days Gone playstation 4 Sony Bend