Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.05.2018 13:29
Fortnite w PRIDE. Polacy inwestują w nową dywizję
500V

Fortnite w PRIDE. Polacy inwestują w nową dywizję

Fortnite jest popularne na całym świecie, więc nikogo nie powinno dziwić, że również rodzime zespoły esportowe interesują się hitem Epic Games. PRIDE oficjalnie potwierdziło utworzenie nowej dywizji, która będzie reprezentować barwy „Orłów” na zbliżających się turniejach.

Epic Games każdego dnia rozwija Fortnite. Twórcy dopracowują i rozbudowują edycję na PlayStation 4, Xboksa One, komputery osobiste, iOS, a jednocześnie powstaje wersja na Nintendo Switch oraz Androida. Studio nie może narzekać na brak atrakcji.

Fortnite coraz bliżej Nintendo Switch. Znamy deweloperów

Fortnite to prawdziwy fenomen, który dostrzegają szefowie PRIDE. Jeden z najbardziej znanych zespołów esportowych w Polsce zdecydował się dołączyć do swojej formacji zawodników specjalizujących się w trybie Battle Royale gry Epic Games.

Firma postawiła na młodych, ale jednocześnie doświadczonych graczy, którzy posiadają win-ratio na poziomie 70%, mają na koncie wiele sukcesów w dużych i mniejszych turniejach, a wcześniej mieli okazję prezentować swoje umiejętności w między innymi Counter-Strike:Global Offensive, czy też League of Legends.

Tak prezentuje się skład PRIDE Fornite:

  • Grzegorz “Tabooo” Taborski;
  • Marcin “Arokiz” Kanecki;
  • Sebastian “Hashtag” Skalimowski;
  • Przemek “mozbi” Deć.

Tak o nowym wyzwaniu wypowiedział się Grzegorz Taborski, gracz PRIDE:

“Gdy otrzymaliśmy propozycję od Piotra Lipskiego, to wybuchliśmy, dosłownie, nie wiedzieliśmy czy to prawda, czy może jakiś żart ze strony PRIDE. Kiedyś gdy grałem naprawdę sporo w Counter-Strike:GO chciałem należeć do PRIDE, chciałem być tam zawodnikiem i do tego dążyłem. Teraz plan się nieco zmienił, ale marzenie bycia w tej organizacji się spełniło. Bardzo mi miło – jak i również chłopakom z drużyny – że będziemy mogli reprezentować te barwy w nadchodzących turniejach, o które będziemy zacięcie walczyć. Jest to dla nas spora szansa do zaistnięcia na tej nowej scenie i zrobimy wszystko, by jej nie zmarnować. Wkrótce o nas usłyszycie, do zobaczenia!”

Kilka słów dodał również Piotr Lipski, CEO PRIDE:

“Widząc eksplozję popularności Fortnite w Polsce i na świecie zaczęliśmy wnikliwie analizować grę i jej społeczność pod kątem uzawodowienia. Do otwarcia nowej dywizji przekonuje nas postawa Epic Games, które w sposób konsekwentny aktualizuje swoją grę, udowadniając że wsłuchuje się w potrzeby graczy. Pierwsze turnieje organizowane w Europie udowadniają wysoki esportowy potencjał gry. Dlatego poszukaliśmy do nowej dywizji zawodników z najwyższych pozycji w rankingach. Jako PRIDE walczymy o najwyższe osiągnięcia i tak będzie też w przypadku Fortnite

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, która pokazuje, że PRIDE potrafi odnaleźć się w sytuacji na rynku, a jednocześnie nie boi się ryzyka. Fornite odnosi kapitalne wyniki, jednak wciąż czekamy na wielkie turnieje, które pozwolą obserwować zmagania fanom z całego świata. Niezależnie od sytuacji, „Orły” są już przygotowane na sukcesy.  

Tagi: epic games esport Fortnite pride