Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2018 18:54
Fortnite coraz bliżej Nintendo Switch. Znamy deweloperów
915V

Fortnite coraz bliżej Nintendo Switch. Znamy deweloperów

Kolejna wersja Fortnite może okazać się jedną z niespodzianek szykowanych na zbliżające się wielkimi krokami E3. Gra może już wkrótce zadebiutować na Nintendo Switchu, ponieważ znane studio przyznało się do tworzenia portu.

Fortnite nieustannie cieszy się ogromną popularnością, ale deweloperzy nie mogą spocząć na laurach. Gra ma wkrótce trafić na urządzenia mobilne z systemem Android, a możemy się spodziewać, że autorzy pracują także nad jeszcze jedną wersją.

Temat Tygodnia - Fortnite. Kiedy przeminie jego popularność?

W lutym informowałem naszą społeczność o plotce, według której Fortnite jeszcze w tym roku zasili bibliotekę Nintendo Switcha. Informator na początku roku wspominał o premierze na przełomie sierpnia-września.

Nadal nie otrzymaliśmy wiadomości od Epic Games, ale Iron Galaxy Studios w zasadzie przyznało się do przygotowania gry. Twórcy w ogłoszeniu o prace wspomnieli o kreowaniu portu:

„Nasze najbardziej znane prace to doceniony przez krytyków Killer Instinct oraz Divekick, które są dopełnione przez nasze znakomite technicznie porty Fornite i Skyrima na Switcha.”

Na głównej witrynie również pojawiła się wzmianka o „doprowadzeniu Fortnite  i Skyrima na Nintendo Switch”, ale po nagłośnieniu sprawy, wszystkie informacje zostały usunięte przez pracowników Iron Galaxy Studios.

Jest to bez wątpienia bardzo ciekawa wiadomość, która mam nadzieję zostanie już wkrótce potwierdzona. Chętnie zapoznam się z Fornite na sprzęcie Nintendo i mam nawet wrażenie, że gra bez najmniejszego problemu osiągnie spory sukces na platformie Big N.

Źródło: https://gamerant.com/fortnite-switch-job-listing-iron-galaxy/

Tagi: Epic Games Fortnite Nintendo nintendo Switch