Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.02.2018 08:39
Zwolnienia wśród twórców Mafia 3. Co dalej ze studiem Hangar 13?
1458V

Zwolnienia wśród twórców Mafia 3. Co dalej ze studiem Hangar 13?

Złe informacje dla fanów Mafii 3. Okazuje się, że doszło do masowych zwolnień w ekipie Hangar 13, odpowiedzialnej za ten tytuł.

Mafia 3 zebrała sporo batów w recenzjach, ale Take-Two jakiś czas temu chwaliło się dużym zainteresowaniem rzeczoną gangsterską produkcją. Okazuje się jednak, że to zainteresowanie było niewystarczające.

Far Cry 5 z przemyślanym unboxingiem

Take-Two potwierdziło już informacje, do których dotarł  wcześniej serwis Kotaku: w studiu Hangar 13 doszło do masowych zwolnień.

"2K potwierdza, że w firmie Hangar 13 doszło do zwolnień. Restrukturyzacja prowadzona jest w celu dbałości o przyszłość studia. Redukcja liczby pracowników nie odbije się negatywnie na powstających projektach. Zapewniamy zwalnianym osobom odpowiednią pomoc i opiekę.

Wg Kotaku duża część zwolnionych deweloperów pracowała przez ostatni rok nad wczesną wersją nieujawnionego jeszcze tytułu. Możliwe zatem, że Take-Two uznało, że prototyp nie rokuje i skasowało projekt. Wg Kotaku już wcześniej doszło w studiu Hangar 13 do skasowania prototypu gry, w której działania gracza miały być powiązane z muzyką.

Miejmy nadzieję, że nie oznacza to wygaszania studia Hangar 13, bo to zdolna grupa deweloperów - nawet jeśli Mafia 3 pozostawiała w dniu premiery trochę do życzenia (sporo problemów zostało później naprawionych poprzez patche). W 2016 roku w Hangar 13 zatrudnionych było ok. 160 osób.

Źródło: https://kotaku.com/big-layoffs-hit-mafia-iii-developer-hangar-13-1823047167

Tagi: Hangar 13 Kotaku mafia 3 Mafia III Take-Two zwolnienia