Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2018 00:34
Final Fantasy VII Remake ma zadebiutować do 2023 roku
2956V

Final Fantasy VII Remake ma zadebiutować do 2023 roku

Nie jest to oficjalna wiadomość, ale według najnowszych plotek, Square Enix ma spory problem z Final Fantasy VII Remake. Zespół odpowiedzialny za grę stara się sprostać ogromnym oczekiwaniom fanów z całego świata i w konsekwencji premiera może odbyć się dopiero za kilka lat.  

W ubiegłym miesiącu wspominaliśmy o problemach przy produkcji Final Fantasy VII Remake. Square Enix zdecydował się podobno zwolnić ekipę, która przez dwa lata rozwijała produkcję.

Final Fantasy 7 Remake. Proces produkcji nie przebiega gładko

Teraz temat zdecydowała się kontynuować redakcja Destructoid, według której projekt został przekazany „co najmniej raz” do nowego zespołu i nowa formacja zdecydowała się całkowicie zmienić założenia gry.

W konsekwencji miało odbyć się spotkanie za zamkniętymi drzwiami z okazji 30-lecia marki Final Fantasy, na którym pojawił się między innymi Yoshinori Kitase (producent) oraz Naoki Hamaguchi (kierownik projektu). W trakcie spotkania został poruszony temat Final Fantasy VII Remake i zdaniem informatora Japończycy celują w premierę do 2023 roku, czyli okolice 35-lecia marki Final Fantasy.

Hamaguchi podobno nie przyjął tej informacji z uśmiechem na ustach, więc deweloperzy mają pracować nad tym, by gra trafiła na rynek wcześniej, ale trudno powiedzieć, czy jest to w ogóle możliwe. Destructoid otrzymał zapis rozmowy od jednej z osób, która była również na tej zamkniętej imprezie.

Z jednej strony trudno w to uwierzyć, ale z drugiej…? Jeśli Square Enix porzuci odcinkowy charakter i zaoferuje pełnoprawnego jRPG-a z wielką opowieścią, to pewnie niektórzy fani nie będą za głośno narzekać.

Źródło: https://www.destructoid.com/the-final-fantasy-vii-remake-will-allegedly-be-released-by-2023-502866.phtml?

Tagi: Final Fantasy VII Remake plotka Square Enix

Nie przegap