Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 26.04.2018 17:39
Final Fantasy 7 Remake. Proces produkcji nie przebiega gładko
2216V

Final Fantasy 7 Remake. Proces produkcji nie przebiega gładko

Wielu z nas czeka na remake Final Fantasy VII i wszystko wskazuje na to, że poczekamy sobie dłużej niż sądzimy. Właśnie pojawiły się niepokojące doniesienia odnośnie nękanego problemami procesu produkcji.

Teoretycznie Final Fantasy VII jest w produkcji już od czterech lat. Tymczasem po wywiadzie z dyrektorem artystycznym pracującym nad projektem na Reddicie jeden z użytkowników podających się za developera z Japonii w komentarzach poinformował, że tak naprawdę FFVII powstaje dużo krócej.

Final Fantasy VII Remake to nadal odległy temat. Square Enix szuka deweloperów i podwyższa jakość

W zasadzie każdy cwaniak mógłby sobie zamieszczać podobne komentarze, gdyby nie fakt, że niejaki Dan Tsukasa naprawdę jest developerem pracującym w Japonii (o czym świadczy m.in. jego profil na twitterze) i posiada zaskakująco szczegółowe informacje dotyczące prac nad FFVII Remake.

Według niego, prace nad grą związane są z ogromnymi problemami. Podobno zespół z CyberConnect2, który początkowo pracował nad grą, został w 2016 roku w całości zwolniony, ponieważ był jakoby "bezużyteczny". Square Enix wcale nie kontynuowało od miejsca, w którym skończyło CyberConnect2, ponieważ efekty ich pracy były rzekomo znikome.

Nie mają 4 lat pracy nad grą, mają 2. Wbrew ogłoszeniu, że Square przejęło pracę od CyberConnect2, wcale jej nie przejęli i nie kontynuowali. Zaczęli od początku ponieważ to, co zrobili ludzie z tamtego teamu było po prostu bezużyteczne i w niedostatecznym stopniu zaawansowane (...) w ogóle nie było w dobrym stanie.

Tsukasa powiedział też kilka niepokojących słów na temat Tetsui Nomury , reżysera gry:

Nomura jest ledwie obecny, jest raczej reżyserem tylko z nazwy. Większość czasu spędza w Osace nad Kingdom Hearts 3, ponieważ tam właśnie mieszka, przynajmniej w ciągu tygodnia.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy te informacje są prawdziwe, czy nie. Ich autor może być równie dobrze byłym, sfrustrowanym pracownikiem SE, który chce się zemścić. Jeśli jednak są one prawdziwe, to okazuje się, że remake Final Fantasy VII ma za sobą zaledwia 2 lata pracy i przyjdzie nam na niego poczekać dłużej. Czyżby powtórka z FFXV? Albo gorzej: czyżby zwiastun porażki? Zobaczymy.

Być może nadchodzące, wielkie branżowe imprezy przyniosą więcej konkretów odnośnie gry, które uspokoją fanów?

Źródło: https://www.psu.com/news/final-fantasy-vii-remake-development-woes/

Tagi: CyberConnect2 Final Fantasy VII Remake square enix